۰

پاسخ به مازوت سوزی در نیروگاه‌ها

میز نفت - یک عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون انرژی تمایلی به مازوت‌سوزی در نیروگاه‌ها یا سایر بخش‌ها ندارد اما اگر در شرایط سخت نیز این اتفاق بیفتد باید طبق قانون‌ از فیلترهای زیست محیطی مناسب برای به حداقل رساندن آلودگی استفاده کنند.
مازوت سوزی در نیروگاه‌ | میز نفت
مازوت سوزی در نیروگاه‌ | میز نفت
به گزارش میز نفت ، عبدالعلی رحیمی مظفری درباره تمهیدات اندیشیده شده برای تامین گاز در فصل سرما، بیان کرد: چندین نکته برای مدیریت ناترازی گاز در فصل زمستان حائز اهمیت است؛ برای اینکه در تامین گاز بخش خانگی دچار مشکل نشویم، باید بتوانیم سوخت دوم صنایع را تامین کنیم. دستورالعملی ابلاغ شده است تا مخازن سوخت دوم در خیلی از صنایع ایجاد شود. در جاهایی مانند نیروگاه ها که ما می توانیم از سوخت دوم استفاده کنیم، تامین سوخت جایگزین آنها یکی از مواردی است که در جلسات کمیسیون انرژی تکلیف شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر بهینه سازی مصرف انرژی از دیگر مواردی است که در دستور کار قرار گرفته است. تشویق صنایع و مشترکانی که مصرف خود را بهینه کنند از دیگر سیاست هایی بوده که دنبال می شود. همه این موارد برای مدیریت و کاهش ناترازی گاز از سوی کمیسیون انرژی مجلس مورد تاکید قرار گرفته و اکنون در حال دنبال شدن است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس، در پاسخ به این پرسش که آیا در نیروگاه های کشور مازوت سوزی انجام می شود، تصریح کرد: ما تمایلی به مازوت سوزی در نیروگاه ها یا سایر بخش ها نداریم اما اگر در شرایط سخت نیروگاه هایی نیز مجبور شوند تا از سوخت مازوت استفاده کنند، مکلف هستند از فیلترهای زیست محیطی مناسب استفاده کنند تا آلودگی را به شهرها منتقل نکنند و حداقل آلودگی را داشته باشند.منبع : ایسنا
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 36343
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *