۰
تغییر معادلات جنگ اوکراین و روسیه

زیرساخت های انرژی روسیه زیر آتش اوکراین

میز نفت - با افزایش حملات هوایی اوکراین به زیرساخت های انرژی روسیه طی هفته های اخیر، به نظر می رسد معادلات جنگ روسیه و اوکراین در حال تغییر است.
حمله اوکراین به پالایشگاه های روسیه | میز نفت
حمله اوکراین به پالایشگاه های روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت، اوکراینی‌ها در چند روز گذشته با حمله به ۴ پالایشگاه روسیه، تامین سوخت و جریان صادرات فرآورده‌های نفتی مسکو را مورد هدف قرار دادند که عبارتند از:

پالایشگاه نفت ریازان: ظرفیت پالایشی این واحد روزانه ۳۱۷ هزار بشکه معادل ۵.۸ درصد کل نفت تولیدی روسیه است. در حمله پهبادی چهارشنبه، ریازان واحد اصلی و یکی از واحدهای فرعی تقطیر نفت خام خود با ظرفیت ۱۷۰ و ۸۴ هزار بشکه نفت را از دست داده.

پالایشگاه نفت نووشاختینسک: ظرفیت این واحد ۹۶ هزار بشکه در روز است که پس از سقوط پهپادهای سرنگون شده در سایت در روز چهارشنبه، فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد، اما بعداً در همان روز از سرگرفت. سوخت این پالایشگاه تماما صادراتی است.

پالایشگاه نفت نورسی: پس از حمله پهپاد اوکراینی در روز سه‌شنبه، چهارمین پالایشگاه بزرگ روسیه دچار آتش سوزی شد. ظرفیت پالایشی نورسی همانند پالایشگاه ریازان است و در این حملات، به دلیل آسیب به واحد تقطیر حداقل نیمی از ظرفیت آن متوقف شده.

پالایشگاه نفت کیریشی: یک پهباد اوکراینی در آستانه حمله به این واحد ۳۵۵ هزار بشکه‌ای معادل ۶.۴ درصد از ظرفیت پالایشی روسیه، در روز سه‌شنبه منهدم شد.

در نتیجه این حملات حدود ۵۰۰ هزار بشکه از ظرفیت پالایشی روسیه یعنی کمتر از ۱۰ درصد از کل توان پالایشی این کشور دچار آسیب شد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۵۸
کد مطلب: 37389
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *