۰
۲
طرح جنجالی بنزین در مجلس رد شد

پایان عدالت کاریکاتوری بنزینی

میز نفت - درحالی‌که قرار بود طرح تخصیص سهمیه بنزین به خانوارهای بی خودرو در سال آینده اجرایی شود، مجلس شورای اسلامی با هماهنگی کامل با دولت، با اجرای این طرح مخالفت کرد.
بنزین | میز نفت
بنزین | میز نفت
به گزارش میز نفت، این طرح به دنبال آن بود که حدود 40 میلیون نفر ایرانی بدون خودرو، با دریافت سهمیه بنزین بتوانند هم خود را در بازار بفروشند و کسب درآمد کنند.

در بررسی لایحه بودجه 1402 مقرر شد  بدون هیچ‌گونه تغییری در قیمت‌های سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومانی و آزاد ۳۰۰۰ تومانی، بخشی از بنزین ۳۰۰۰ هزارتومانی که دولت خودش آن را می‌فروشد، در قالب بنزین ۱۵۰۰ تومانی به سرپرست خانوارهای فاقد خودرو داده شود.

سپس این طرح به‌طور شبانه از دستور کار خارج شد که با اعتراض برخی نمایندگان دوباره در دستور کار قرار گرفت. مالک شریعتی یکی از نمایندگان پیگیر این طرح بود که دراین‌باره گفته بود: کمیسیون انرژی و معاون قوانین مجلس نسبت به این موضوع اعتراض کردند که چرا باید این مصوبه از گزارش کمیسیون تلفیق حذف شود؟ نهایتاً، جلسه دیگری در دفتر رئیس مجلس برگزار می‌شود که حسینی رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه می‌گوید مسئولیت حذف این مصوبه را می‌پذیرم تا همه‌چیز پایان یابد.

بااین‌وجود، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده کشور با اعطای یارانه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو مخالفت کردند. این نمایندگان به پیشنهاد حسین حسین زاده، عضو کمیسیون انرژی مجلس مبنی بر پیش‌بینی سازوکاری برای اعطای یارانه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو پاسخ منفی دادند.

این اتفاق در حالی رخ داد که تئوریسین‌های اقتصادی حزب حاکم در قدرت بارها از اهمیت اجرایی شدن این طرح گفته بودند و بازوهای آنان در بهارستان پیگیر این طرح بودند که مجموع این تلاش‌ها، به شکست انجامید. این شکست زمانی تأمل‌برانگیز می‌شود که گفته شده دولت خودش بزرگ‌ترین مخالف آن بوده است!
شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۶
کد مطلب: 35101
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تا چشتون کور
Iran, Islamic Republic of
حزب حاكم در قدرت!!!!!!