۰

سفر هیئت هندی به تهران برای پرداخت ۶.۵ میلیارد دلار پول نفت ایران

هیئت هندی در سفر به تهران نحوه پرداخت ۶.۵ میلیارد دلار بدهی نفت این کشور به ایران را با مقامات ایرانی به بحث گذاشت.
سفر هیئت هندی به تهران برای پرداخت ۶.۵ میلیارد دلار پول نفت ایران


به گزارش«ميزنفت»،هفته گذشته هیئتی از هند به ایران سفر کرد و راه های تسویه بدهی نفتی ۶.۵ میلیارد دلاری این کشور به تهران را با مقامات ایرانی مورد بحث و گفت وگو قرار داد.

دستیابی شرکت هندی او ان جی سی ویدش (او وی ال) به امتیاز توسعه میدان گازی فرزاد بی نیز از دیگر موضوعات مذاکره هیئت هندی در تهران بوده است.

راجیو مهریشی، معاون وزیر اقتصاد و آشوتوش جیندال معاون وزیر نفت هند و مقاماتی از شرکت او ان جی سی ویدش از جمله مقامات هندی بودند که در قالب این هیئت به ایران سفر کرده اند.

 میدان گازی فرزاد بی که در سال ۲۰۱۲ توسط او وی ال کشف شد ۲۱.۶۸ تریلیون فوت مکعب گاز دارد. ایران تمایل داشت عملیات توسعه این میدان را به شرکت های هندی واگذار کند اما هند در پی وضع تحریم های غرب علیه ایران از انعقاد هرگونه قراردادی در این زمینه خودداری کرد.

به گفته منابع هندی مذاکرات در تهران دوستانه بوده است و بعد از مذاکرات در تهران معاون وزیر اقتصاد هند با مقامات بانک مرکزی هند دیدار کرده تا راهی عملی را برای پرداخت پول نفت ایران بیابد.

ممکن است هند پول انباشت شده نفت ایران را در چند قسط پرداخت کند. پیش تر بانک هندی یو سی او با بانک های پارسیان، پاسارگاد، سامان و اقتصاد نوین برای تسویه طلب خود ارتباط برقرار کرده بود.

یک مقام هندی که در هیئت اعزامی به تهران قرار داشت گفت: هیچ چیزی هنوز اتفاق نیفتاده است. در طی ده روز آینده باید به چشم انداز روشنی برسیم.

بر اساس این گزارش مذاکرات هندی ها در مورد دستیابی شرکت او ان جی سی ویدش به امتیاز توسعه میدان گازی فرزاد بی نیز مثبت بوده است.

یک مقام هندی دیگر در این باره گفت: مدتی طول می کشد تا بیانیه ای رسمی در این رابطه منتشر شود اما موضوع مورد مذاکره در حال پیشرفت است.

منبع:ایران اکونومیست
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب: 7656
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *