۰
شرکت شل اعلام کرد:

ضرر ۲ میلیارد دلاری شل در پی توقف دو پروژه

میز نفت - غول انرژی انگلیس یعنی شرکت شل اعلام کرد که به دلیل توقف دو پروژه پالایشگاهی بالغ بر ۲ میلیارد دلار ضرر کرده است.
ضرر ۲ میلیارد دلاری شل در پی توقف دو پروژه - میز نفت
ضرر ۲ میلیارد دلاری شل در پی توقف دو پروژه - میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از یورونیوز، غول انرژی انگلیس یعنی شرکت شل روز جمعه اعلام کرد که بالغ بر 2 میلیارد دلار کاهش ارزش دارایی ثبت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش،  این کاهش ارزش به پالایشگاه‌های شل در سنگاپور و روتردام هلند مرتبط است که باعث ناامیدی این شرکت شده است.

روز سه شنبه، شل اعلام کرد که ساخت و ساز در پالایشگاه تولید سوخت زیستی در روتردام را به دلیل تقاضای ضعیف متوقف خواهد کرد.
 

تامین مالی پروژه‌های انرژی پایدار


این شرکت به منظور تامین مالی پروژه‌های انرژی پایدار، شروع به ساخت این پالایشگاه در سال 2021 کرده بود.

انتظار می‌رفت که این پالایشگاه با ظرفیت 820000 تن در سال تا سال 2025 به بهره‌برداری برسد، اما در حال حاضر پیش بینی می‌شود که تولید این پالایشگاه از پایان دهه جاری میلادی آغاز شود.

هویبرت ویگونو، مدیر بخش پایین‌دستی، انرژی‌های تجدیدپذیر و راه‌حل‌های انرژی شل، در این باره گفت: توقف موقت ساخت‌وساز در این محل به ما این امکان را می‌دهد تا تجاری‌ترین راه را برای این پروژه ارزیابی کنیم.

پروژه‌های سوخت زیستی اروپا اخیراً به دلیل افزایش عرضه از سوی ایالات متحده و کاهش تقاضا در این منطقه که تا حدی به دلیل کاهش سخت‌گیری‌های سوئد درباره سوخت زیستی در سال گذشته صورت گرفته است، دچار رکود شده‌اند.
 

علت کاهش ارزش شل


علت کاهش ارزش شل علاوه بر شکست در پروژه روتردام، مربوط به عملیات آن در سنگاپور نیز می‌شود. در ماه مه، این شرکت انرژی اعلام کرد که پالایشگاه و دارایی های خود را در سنگاپور به یک شرکت سرمایه گذاری مشترک، که توسط شرکت های اندونزیایی چاندرا آسری و گلنکور تشکیل شده است، واگذار می کند.
شل اکنون پیش بینی می‌کند 600 تا 800 میلیون دلار از کاهش ارزش این دارایی‌ها دچار ضرر و زیان شود.
منبع:تسنیم
يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب: 38424
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *