۰
شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد

جهش ۵۰ درصدی درآمدهای نفتی روسیه

میز نفت - درآمدهای نفتی روسیه در پی جهش قیمت نفت اورال و سازگار شدن صادرکنندگان روسی با تحریم‌های غرب، در ماه گذشته میلادی تقریباً ۵۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
جهش ۵۰ درصدی درآمدهای نفتی روسیه - میز نفت
جهش ۵۰ درصدی درآمدهای نفتی روسیه - میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از راشاتودی،  شبکه خبری بلومبرگ روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که درآمدهای نفتی روسیه در پی جهش قیمت نفت اورال و سازگار شدن صادرکنندگان روسی با تحریم های غرب، در ماه گذشته میلادی تقریباً 50 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

محاسبات بلومبرگ که بر اساس داده‌های وزارت دارایی روسیه صورت گرفته است، نشان می‌دهد که درآمد مسکو از فروش نفت خام با افزایش مالیات‌های مربوط به نفت به 590.6 میلیارد روبل (6.7 میلیارد دلار) در ماه گذشته میلادی رسید که در مقایسه با 402.8 میلیارد روبل (4.5 میلیارد دلار) ثبت شده در ژوئن 2023 افزایش نشان می‌دهد.

بر اساس این داده‌ها، کل سود نفت و گاز این کشور تحریم شده با 41 درصد رشد به 746.6 میلیارد روبل (8.4 میلیارد دلار) رسیده است.
 

ترکیب اصلی صادراتی اورال روسیه


به گفته این نشریه، افزایش قیمت ها به قیمت های بالاتر برای ترکیب اصلی صادراتی اورال روسیه نسبت داده شده است. این وزارتخانه مالیات های ژوئن را بر اساس قیمت اورال یعنی 67.37 دلار در هر بشکه محاسبه کرد که نسبت به 53.50 دلار ثبت شده در سال گذشته میلادی افزایش یافته است.

علیرغم سقف قیمت 60 دلار در هر بشکه برای نفت روسیه که توسط گروه 7 و اتحادیه اروپا تعیین شده، تخفیف اورال نسبت به شاخص جهانی برنت کاهش یافته است.

دولت‌های غربی این سقف قیمت را همراه با تحریم نفت دریایی روسیه به منظور ضربه زدن به اقتصاد این کشور اعمال کردند و در عین حال جریان نفت روسیه را به بازارهای جهانی حفظ کردند.

این تحریم ها در دسامبر 2022 اعمال شد و در فوریه 2023 با محدودیت‌های مشابهی برای صادرات فرآورده های نفتی روسیه دنبال شد.
منبع:تسنیم
شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۵
کد مطلب: 38415
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *