۰
طبق اطلاعات به دست آمده از ردیابی کشتی‌ها

افزایش تولید نفت اوپک برای دومین ماه پیاپی

میز نفت - سازمان کشورهای صادر کننده نفت ۲۶.۷۰ میلیون بشکه در روز در ماه گذشته میلادی نفت تولید کرده که ۷۰ هزار بشکه نسبت به ماه مه افزایش داشته است.
افزایش تولید نفت اوپک برای دومین ماه پیاپی  - میز نفت
افزایش تولید نفت اوپک برای دومین ماه پیاپی - میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از رویترز، تولید نفت اوپک در ماه ژوئن برای دومین ماه پیاپی افزایش یافته است. به نظر می‌رسد افزایش عرضه نیجریه و ایران تاثیر کاهش تولید داوطلبانه سایر اعضای ائتلاف اوپک پلاس را خنثی کرده است.

طبق اطلاعات به دست آمده از ردیابی کشتی‌ها و منابع صنعتی، سازمان کشورهای صادر کننده نفت 26.70 میلیون بشکه در روز در ماه گذشته میلادی نفت تولید کرده که 70 هزار بشکه نسبت به ماه مه افزایش داشته است.

این افزایش تولید در شرایطی صورت گرفته که اعضای ائتلاف اوپک پلاس در ماه گذشته تصمیم گرفتند بیشتر کاهش تولید خود را تا پایان 2025 ادامه دهند. هدف از این اقدام تقویت بازار جهانی نفت در بحبوحه ضعف رشد تقاضا، نرخ بالای بهره و افزایش تولید آمریکا بوده است.
 

تولید نفت نیجریه 50 هزار بشکه در روز افزایش یافت


تولید نفت نیجریه 50 هزار بشکه در روز افزایش یافته و ایران و الجزایر هم تولید خود را بالا برده‌اند. بیشترین کاهش تولید متعلق به عراق با 50 هزار بشکه در روز بوده اما این کشور هنوز هم بالاتر از هدف اوپک پلاس تولید می‌کند.

طبق تحقیقات رویترز، اوپک حدود 280 هزار بشکه در روز بیشتر از هدف تعیین شده برای 9 عضو شرکت‌کننده در قرارداد اوپک پلاس تولید می‌کند که بیشتر این مازاد تولید هم متعلق به عراق است.

در میان کشورهایی که از کاهش تولید معاف شده‌اند، تولید نفت ایران به 3.2 میلیون بشکه در روز رسیده است، یعنی درست به اندازه تولید این کشور در نوامبر 2023 که بالاترین رقم از 2018 بود.

جواد اوجی، وزیر نفت ایران اعلام کرد کشورش نفت خود را به 17 کشور دیگر که اهمیتی به تحریم‌های آمریکا نمی‌دهند می‌فروشد.
منبع:تسنیم
پنجشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب: 38405
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *