۱
۴
زنگنه سرانجام تشریح کرد:

ماجرای نامه کرسنتی جلیلی چیست؟

​میز نفت – بیژن زنگنه در اظهارات جدید خود از نامه مهمی پرده برداشت که سعید جلیلی به احمدی‌نژاد نوشته و عنوان کرده بود در صورت دادگاهی شدن پرونده کرسنت، خسارت چندانی به کشور وارد نمی‌شود!
جلیلی و احمدی نژاد | میز نفت
جلیلی و احمدی نژاد | میز نفت
به گزارش میز نفت، بیژن زنگنه وزیر سابق نفت در جدیدترین اظهارات خود سرانجام از نامه‌ای پرده برداشت که سعید جلیلی خطاب به احمدی‌نژاد نوشته و گفته است ایران در کرسنت محکوم نمی‌شود.

زنگنه گفته است: آقای احمدی نژاد و همه وزرای نفت جز میرکاظمی به دنبال حل کردن پرونده کرسنت بودند ولی آقای جلیلی فکر کردند بیشتر از همه می‌داند و به همین دلیل در روند این پرونده کارشکنی کرد.

او خطاب به جلیلی گفت: چه شد که آقای احمدی‌نژاد پیگیر اجرای این قرارداد شد درحالی‌که خودش در ابتدا مخالف آن بود؛ رئیس‌جمهور وقت در نامه‌ای دستور داد که این قرارداد اجرایی شود ولی شما مانع اجرایی شدن آن شدید؛ چه شد که این کار را کردید؟ اینجا که دیگر خاتمی و زنگنه نبودند!

وی به نامه‌ای اشاره کرد که  جلیلی در سال 1388 به احمدی‌نژاد نوشته و گفته بود: اگر قرارداد کرسنت را اجرایی نکنیم خسارت چندانی به کشور وارد نمی‌شود و مهم نیست؛ بر این اساس با هرگونه مذاکره برای اجرای قرارداد مخالفم!

بررسی‌های میز نفت درباره این نامه و مجموع مکاتبات جلیلی با نهادهای مرتبط و دفتر رئیس‌جمهور نشان می‌دهد که احمدی‌نژاد پاراف‌های عجیبی روی نامه جلیلی نوشته است که در صورت انتشار آن، مایه شگفتی دلسوزان منافع ایران می‌شود.

زنگنه این مکاتبات را در دست دارد و به همین دلیل 3 سال است که جلیلی را برای مناظره دعوت می‌کند اما جلیلی می‌داند در صورت حضور در مناظره باید به پاسخ‌های مهمی درباره مکاتبات خود پاسخ دهد. اینکه وی با اطمینان به احمدی‌نژاد گفته است ما در کرسنت محکوم نمی‌شویم و البته پاسخ رئیس‌جمهور وقت به او که شنیدنی است.

گفتنی است احمدی‌نژاد چندی پیش در مصاحبه‌ای گفته بود برخی در این کشور نگذاشتند کرسنت اجرایی شود که به نظر می‌رسد منظورش جلیلی است.
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب: 38400
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


یبیب
United States
الکی فقط حرف میزنید
منتشر کنید خب نامه رو
ببینیم دزد کیه
Iran, Islamic Republic of
سایت ابله
بله درآن زمان محکوم هم نشدیم
بلکه در دولت روحانی، طرف خارجی گفت پس چرا زنگنه وزیر شده و شکایت جدید کرد که داشت برنده میشد
خاک بر سرت که درباره موضوعاتی در سایتت مینویسی که هنوز خبر هم نداری
احتمالا سنت قد نمیده و بچیه یا آلزایمر گرفتی
Norway
دادگاه به نفع کشور بود تا وزرات مجدد زنگنه . قسم روحانی در مجلس که با وزیر شدن زنگنه مشکلی در پرونده پیش نمی‌آید و رای مجلس باعث شد دادگاه اتهام فساد و رشوه در پرونده را زد کند. هرچه هست مقصر زنگنه و روحانی هستند
کارشناس نفت
Iran, Islamic Republic of
زنگنه با ایجاد تعهد بین اللملی و ملی جهت تحویل
گاز به کرسنت در سال ۸۴(در زمان وزارت خودش) و انتخاب پیمانکار جدید التاسیس ضعیف پترو ایران و تعیین قیمت ثابت! و خیلی کم ۲ سنت در ۷ سال اول و ۷ سنت در ۱۸ سال خیانت نمود.
در سال ۸۴ (زمان تحویل گاز به کرسنت) در سکوی سلمان فقط JACK نصب شده بود و از TOP SIDE خبری نبود.؟! لوله ۳۰ اینچ انتقال گاز از سکوی سلمان به جزیره سیری با ۴۸ نقطه سوراخ شده به دلیل رها شدن در آب شور خلیج فارس در زمان زنگنه ! و …،امکان تعهد قراردادی نبود و کرسنت شروع به Claim نمود.