۰
گروه انرژی دولتی CNPC

تاسیس نهاد دولتی برای حفاری عمیق نفت و گاز

میز نفت - چین نهاد جدیدی ایجاد می‌کند که تولیدکنندگان ملی نفت و سایر شرکت‌های دولتی را برای جست‌وجوی ذخایر نفت و گاز در سطوح فوق عمیق و استخراج منابع غیرمرسوم، گروه بندی می‌کند.
تاسیس نهاد دولتی در چین برای حفاری عمیق نفت و گاز - میز نفت
تاسیس نهاد دولتی در چین برای حفاری عمیق نفت و گاز - میز نفت
به گزارش میز نفت گروه انرژی دولتی  CNPC روز دوشنبه در وب سایت خود اعلام کرد تشکیل این نهاد پاسخی به درخواست شی جین پینگ، رئیس جمهور چین برای داشتن «نیروهای مولد جدید» است که به امنیت انرژی کشور کمک می‌کند.

علاوه بر CNPC و  سینوپک که دو تولیدکننده بزرگ نفت و گاز در چین هستند، نهاد جدید هفت گروه دولتی دیگر از جمله شرکت علوم و صنایع هوافضای چین، گروه فولاد بائوو، سازنده تجهیزات سینوماچ، گروه دانگ فانگ الکتریک و مینمنتال را گرد هم می‌آورد.
 

چین بزرگترین واردکننده نفت خام در جهان


این گروه منابع مرسوم را در چاه‌های فوق‌عمیق حفاری خواهد کرد که تا عمق ۱۰۰۰۰ متری زیر سطح زمین در مناطقی مانند منطقه حوضه تاریم شمال غربی سین کیانگ حفاری خواهد کرد. همچنین به دنبال بهره برداری از نفت شیل عمیق و منابع گاز زغال‌سنگ است.

چین بزرگترین واردکننده نفت خام در جهان است و تقریبا سه چهارم نیازهای خود را از طریق واردات، تامین می‌کند. این کشور میلیاردها دلار برای حفظ تولید نفت خام داخلی خود در بالای چهار میلیون بشکه در روز سرمایه‌گذاری کرده و این سطح برای تقویت فعالیت‌های تولیدی و خدمات نظامی این کشور ضروری است.

بر اساس گزارش رویترز، سال‌ها تلاش شرکت‌های بزرگ نفتی دولتی برای حفاری عمیق‌تر در خشکی و تسریع توسعه در میادین نفتی فراساحلی، به رشد ۲ درصدی تولید از سال ۲۰۱۸ منجر شده است. با این حال، شرکت‌های دولتی باید با کاهش تولید در میادین بزرگ بالغ مبارزه کنند. آنها همچنین با چالش‌های زمین شناسی و هزینه استخراج منابع نفت و گاز شیل دست و پنجه نرم می‌کنند.
منبع:ایسنا
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب: 38385
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *