۰
در بیانیه آرامکو آمده است:

25 میلیارد دلار قرارداد، برای تقویت تولید گاز آرامکو

میز نفت - آرامکوی سعودی با هدف تقویت تولید گاز طبیعی، قراردادهای ساخت به ارزش ۲۵ میلیارد برای توسعه پروژه گازی جفوره اعطا کرد.
25 میلیارد دلار قرارداد، برای تقویت تولید گاز آرامکو - میز نفت
25 میلیارد دلار قرارداد، برای تقویت تولید گاز آرامکو - میز نفت
به گزارش میز نفت در بیانیه آرامکو آمده است: قراردادهای منعقد شده شامل قراردادی به ارزش ۱۲.۴ میلیارد دلار برای افزایش تولید گاز در جفوره، بعلاوه ۸.۸ میلیارد دلار برای توسعه به اصطلاح سیستم گاز مستر است که گاز طبیعی را به مشتریان در سراسر کشور تحویل می‌دهد. آرامکو همچنین قراردادهایی به ارزش ۲.۴ میلیارد دلار برای دکل‌های گازی منعقد کرد.

عربستان سعودی صاحب یکی از بزرگترین ذخایر گاز در جهان است. توسعه میدان جفوره که تخمین زده می‌شود ۲۰۰ تریلیون فوت مکعب گاز داشته باشد، ۱۰۰ میلیارد دلار هزینه دارد و تولید گاز این شرکت را تا سال ۲۰۳۰، بیش از ۶۰ درصد افزایش می‌دهد.
 

اعتقاد راسخ مدیر عامل آرامکو


امین ناصر، مدیرعامل آرامکو در بیانیه روز یکشنبه خود اعلام کرد: اعطای این قراردادها، نشان‌دهنده اعتقاد راسخ ما به آینده گاز به‌عنوان یک منبع مهم انرژی و همچنین خوراک حیاتی برای صنایع پایین‌ دستی است. وسعت سرمایه‌گذاری جدید ما در جفوره و توسعه سیستم گاز مستر ما، قصد ما برای یکپارچگی بیشتر و رشد کسب ‌و کار گاز با هدف پاسخگویی به تقاضای فزاینده پیش‌بینی ‌شده را بارز می‌کند.

در گذشته آرامکو جوینت ونچرهایی با شرکت‌هایی نظیر رویال داچ شل و توتال برای اکتشاف و حفاری گازی طبیعی در عربستان سعودی تشکیل داده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آرامکو اعلام کرده است که گاز حاصل از این پروژه در وهله نخست، برای تامین صنایع داخلی کشور استفاده می‌شود و هر گونه ظرفیت مازاد، به طور بالقوه برای تولید هیدروژن آبی استفاده خواهد شد یا به شکل گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) صادر می‌شود.
منبع:ایسنا
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب: 38380
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *