۰
طبق گفته چهار منبع پالایشگاهی در آسیا

قیمت نفت عربستان کاهش می‌یابد؟

میز نفت - قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عرب به بازار این قاره در ماه اوت احتمالاً ۶۰ تا ۸۰ سنت نسبت به ماه ژوئیه کاهش یافته و به پایین‌ترین رقم از ماه آوریل می‌رسد.
قیمت نفت عربستان کاهش می‌یابد؟ - میز نفت
قیمت نفت عربستان کاهش می‌یابد؟ - میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از رویترز، عربستان به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت دنیا احتمالاً قیمت رسمی فروش تمام درجات نفت خام خود به بازار آسیا را برای دومین ماه پیاپی در ماه اوت پایین می‌آورد.

کاهش احتمالی قیمت نفت عربستان برای بازار آسیا که حدود ۸۰ درصد از صادرات این کشور را به خود اختصاص داده حاکی از فشار وارد شده بر عرضه‌کنندگان نفت اوپک به دنبال افزایش تولید کشورهای غیر اوپک در بحبوحه ضعف اقتصاد دنیاست.

طبق گفته چهار منبع پالایشگاهی در آسیا، قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عرب به بازار این قاره در ماه اوت احتمالاً ۶۰ تا ۸۰ سنت نسبت به ماه ژوئیه کاهش یافته و به پایین‌ترین رقم از ماه آوریل می‌رسد.
 

واردات نفت چین از عربستان


انتظار می‌رود درجات سنگین‌تر مثل نفت خام متوسط و سنگین عرب کاهش قیمت بیشتری نسبت به نفت سبک داشته باشند که دلیل آن افزایش عرضه مکزیک و کاناداست.

واردات نفت چین از عربستان برای سومین ماه پیاپی در ژوئیه به خاطر قیمت بالای آن کاهش یافته است.
کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس و افزایش تقاضا در فصل تابستان در نیمکره شمالی که احتمالاً باعث کمبود عرضه در این فصل می‌شود از قیمت جهانی نفت حمایت کرده است. اما تحلیلگران انتظار دارند تولیدکنندگان غیر عضو اوپک در قاره آمریکا عرضه نفت خود را افزایش دهند.

قیمت رسمی فروش نفت عربستان معمولاً پنجم هر ماه منتشر شده و روند قیمت‌گذاری نفت ایران، کویت و عراق را مشخص می‌کند. بدین ترتیب ۹ میلیون بشکه در روز فروش نفت به بازار آسیا تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
منبع:بازار
يکشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب: 38366
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *