۰
۱
جواد اوجی وزیر نفت:

امضای تفاهم‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران

میز نفت - وزیر نفت گفت: امروز تفاهم‌نامه انتقال گاز از روسیه به ایران امضا شد که با توجه به پتانسیل‌های هر دو کشور در حوزه گاز اتفاق مهمی است.
امضای تفاهم‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران - میز نفت
امضای تفاهم‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران - میز نفت
به گزارش میز نفت جواد اوجی درباره جزییات تفاهم‌نامه انتقال گاز از روسیه به ایران، اظهار کرد: امروز یک اتفاق بزرگ و خوب برای کشور رقم خورد، در  ملاقات‌هایی که شهید رئیسی با پوتین داشت یکی از مباحث مطرح شده موضوع انتقال گاز روسیه به ایران بود که به ثمر نشست و طی سه ماهه گذشته همکاران ما در شرکت ملی گاز با گس پروم روسیه این مذاکرات را انجام دادند و خوشبختانه امروز با حضور سرپرست ریاست جمهوری شاهد بودیم که تفاهم‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران توسط شرکت ملی گاز و شرکت گس پروم روسیه به امضا رسید.
 

ایران و روسیه دارای بیش از ۶۰ درصد ذخایر  گازی دنیا


وی با بیان اینکه ایران و روسیه دارای بیش از ۶۰ درصد ذخایر  گازی دنیا هستند و این اقدام بزرگی بود که امروز محقق شد، گفت: قطعا این مساله در منطقه تحولات خوبی را در حوزه انرژی رقم خواهد زد، ضمن اینکه ایران با زیرساخت‌ها و خطوط انتقال گاز سراسری که دارد کاملا آماده دریافت این میزان گاز خواهد بود.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه چارچوب اصلی بحث انتقال گاز از روسیه که مدت زیادی بود توسط کارشناسان مورد برررسی قرار گرفته بود و خواسته رئیس جمهور شهید بود امروز محقق شد، گفت: در مدت کوتاه این آمادگی وجود دارد که این تفاهم‌نامه تبدیل به قرارداد شود و یک اتفاق بزرگ هم برای ایران و هم برای دولتمران روسیه رقم بخورد.
منبع:ایسنا
 
چهارشنبه ۶ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۱۶
کد مطلب: 38345
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


حبیب
Iran, Islamic Republic of
هیچگونه کار کارشناسی روی این طرح که تنها بعنوان ایده اولیه از سوی مدیر گازپرم (میلر) مطرح شده ، انجام نگرفته و صحبتهای اوجی کاملا" تخیلی است.