۰
تبدیل جزیره لاوان

لاوان مرکز سوخت گیری می شود؟

میز نفت - مدیر بازرگانی شرکت پالایش نفت لاوان گفت: با تولید سوخت کشتی کم سولفور، جزیره لاوان به بندر سوخت‌گیری کشتیرانی تبدیل خواهد شد.
لاوان مرکز سوخت گیری می شود؟ - میز نفت
لاوان مرکز سوخت گیری می شود؟ - میز نفت
به گزارش میز نفت کریم ترابی، مدیر بازرگانی و مجری طرح های توسعه ای شرکت پالایش نفت لاوان در گفت و گویی با اشاره به سه طرح توسعه ای در حال اجرا اظهار کرد: یکی از این پروژه ها حلال سازی است که در وضعیت حاضر  مهندسی بیسیک آن انجام شده و جزئیات آن در مراحل نهایی شدن است و در مرحله شروع عملیات سفارش گذاری تجهیزات آن قرار داریم.
وی ادامه داد: پروژه دوم  پروژه ایجاد واحد تقطیر در خلا و لوبکات شرکت است که تاکنون نزدیک به 600 میلیارد تومان هزینه شده و مهندسی آن کاملا به اتمام رسیده و در بخش تامین مالی نیز 30 درصد آن پیشرفت داشته و در بخش اجرایی 10 درصد پیشرفت داشته است و امیدواریم پروژه ایجاد واحد تقطیر در خلا تا 15 ماه آینده به بهره برداری برسد.
 

طرح ارتقای کیفیت فرآورده‌های سنگین


ترابی، در ادامه با اشاره به طرح ارتقای کیفیت فرآورده‌های سنگین این پالایشگاه با همکاری شرکت های دانش بنیان اظهار کرد: پروژه کاهش گوگرد از نفت کوره به ظرفیت سه هزار بشکه در روز  با ارزش آن 36 میلیون یورو در دست اجراست.
مدیر بازرگانی و مجری طرح های توسعه ای شرکت پالایش نفت لاوان افزود: این پروژه ها برای بهبود کیفیت و بهبود زنجیره ارزش پالایشگاه لاوان در دستور کار قرار گرفته اند و در این پروژه ها ما یک محصول 400 دلاری را به یک محصول 650 دلاری تبدیل می‌کنیم علاوه بر آن مسائل زیست محیطی در آن لحاظ می‌شود و کشور را به لحاظ سوخت شناور ها که نفت کوره بی نیاز می کند.
مدیر بازرگانی و مجری طرح های توسعه ای شرکت پالایش نفت لاوان همچنین گفت: ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که شامل شرکت ملی نفتکش و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است، می‌توانند در لاوان سوخت گیری کرده و جزیره لاوان تبدیل به یک پورت سوختگیری شود و این نتایج مثبتی برای کشور دارد.
منبع:روزمرگی اقتصادی
 
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 37940
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *