۰
اداره اطلاعات انرژی آمریکا

رونمایی از یک رتبه ایران در اوپک

میز نفت - اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش «دورنمای انرژی» خود، از افزایش تولید نفت و سوخت‌های مایع دیگر ایران در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ خبر داد.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا - میز نفت
اداره اطلاعات انرژی آمریکا - میز نفت
به گزارش میز نفت گزارش «دورنمای انرژی» اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد تولید نفت و سوخت‌های مایع دیگر ایران در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، به ۴.۴۲ میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با تولید ۴.۳۱ میلیون بشکه در روز در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۳، افزایش داشت.

تولید ایران بالاتر از تولید ۴.۴۰ میلیون بشکه در روز عراق و ۴.۱۶ میلیون بشکه در روز امارات عربی متحده بود و پس از عربستان با تولید ۱۰.۷۵ میلیون بشکه در روز، در میان اعضای اوپک، در جایگاه دوم قرار گرفت. مجموع تولید اوپک طی این مدت، به ۳۲.۰۴ میلیون بشکه در روز رسید.
 

۳.۲۳ میلیون بشکه در روز تولید نفت خام ایران در سه ماهه اول سال میلادی جاری


طبق آمار این آژانس، تولید نفت خام ایران در سه ماهه اول سال میلادی جاری، به ۳.۲۳ میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با تولید ۳.۱۸ میلیون بشکه در روز در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، افزایش داشت. میانگین تولید نفت ایران در سال میلادی گذشته، ۲.۸۷ میلیون بشکه در روز بوده است.

در میان اعضای اوپک، از نظر میزان تولید نفت خام در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، عربستان با تولید ۹.۱۳ میلیون بشکه در روز و عراق با تولید ۴.۲۹ میلیون بشکه در روز، در رتبه‌های اول و دوم ایستادند و ایران، با تولید روزانه ۳.۲۳ میلیون بشکه نفت خام، سومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک بود.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، مجموع تولید نفت اوپک در همین مدت، ۲۶.۶۵ میلیون بشکه در روز بود.
منبع:ایسنا

يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب: 37928
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *