۰
وزیر انرژی آمریکا

وزیر انرژی آمریکا به خاورمیانه سفر می‌کند

میز نفت - وزیر انرژی آمریکا قرار است در هفته جاری، نخستین سفر دیپلماتیک خود را به عربستان سعودی و امارات عربی متحده انجام دهد.
وزیر انرژی آمریکا - میز نفت
وزیر انرژی آمریکا - میز نفت
به گزارش میز نفت دو مقام دولت بایدن به رویترز گفتند:‌ جنیفر گرانهولم، ‌ وزیر انرژی آمریکا، برای کار روی همکاری اقلیمی و موضوعات دیگر، به عربستان سعودی و امارات عربی متحده، سفر می‌کند.
این سفر از روز سه شنبه تا پنج شنبه انجام می‌شود و گرانهولم ابتدا، از امارات عربی متحده دیدار می‌کند و این نخستین سفر او به خاورمیانه در مقام وزیر انرژی آمریکا است.

به گفته منابع آگاه، گرانهولم در دیدار مجمع تولیدکنندگان «نِت زیرو» شرکت خواهد کرد که گروهی از کشورهای سهیم در تولید ۴۰ درصد از نفت و گاز جهان شامل آمریکا، عربستان سعودی و قطر است. این گروه که روی راه‌های کاهش انتشار آلایندگی کار می‌کند، در سال ۲۰۲۱ تشکیل شد.
 

عربستان سعودی و امارات عربی متحده


این سفر در حالی انجام می‌شود که قیمت نفت و تورم، دو مسئله اصلی برای کمپین انتخاب مجدد جو بایدن هستند. عربستان سعودی و امارات عربی متحده، از اعضای اوپک هستند که مشغول بحث درباره تمدید محدودیت عرضه فعلی خود است.

بر اساس گزارش رویترز، یکی از این منابع آگاه گفت: دیدار «نِت زیرو»، از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود و گرانهولم قصد ندارد در این سفر، درباره سیاست نفتی با همتایان خود مذاکره کند.
منبع:ایسنا
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب: 37911
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *