۰
مجوزی که آمریکا برای ونزوئلا صادر کرد

تمدید یک مجوز تحریمی

میز نفت - آمریکا یک مجوز عمومی را تا ۱۵ نوامبر تمدید کرد که اجازه می‌دهد برخی مبادلات با شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا برای خاتمه فعالیت‌ها، انجام شود.
تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا - میز نفت
تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا - میز نفت
به گزارش میز نفت ، اویل پرایس نوشت:

طبق اطلاعیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، این مجوز تمدید شده، بازیگران اصلی در صنعت شامل هالیبرتون، شلومبرژه، بیکر هیوز هولدینگز و وِدِرفورد اینترنشنال را تحت پوشش قرار می‌دهد.

این مجوز در بحبوجه ادامه تنش‌های سیاسی و چالش‌های اقتصادی در ونزوئلا، تمدید شده است. لغو اخیر قراردادها از سوی نهادهایی مانند شرکت پالایش نفت لهستانی اورلن، منعکس‌کننده تاثیر ابهامات ژئوپلیتیکی بر بازارهای انرژی جهان بوده و پیچیدگی‌های پیش روی ذی‌نفعان صنعت را بارز می‌کند.
 

ونزوئلا آماده مذاکره با بازیگران جهانی اصلی


با وجود تحریم‌ها، ونزوئلا آماده مذاکره با بازیگران جهانی اصلی به خصوص چین به عنوان بزرگترین وام دهنده به این کشور و آمریکاست. نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا،‌ هفته گذشته بر تعهد کشورش برای بازپرداخت بدهی به چین، تاکید کرد.

تصمیم دولت بایدن برای تمدید مجوز عمومی، منعکس کننده رویکرد ظریف آمریکا در مدیریت روابطش با بخش نفتی ونزوئلا و تلاش برای توازن در ملاحظات دیپلماتیک و منافع تجاری از طریق فراهم کردن مجوز موقت برای شرکت‌هایی است که در حال خاتمه فعالیت خود هستند.
 

تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا


قیمت نفت در ماه میلادی گذشته، از خبر  بازگشت دوباره تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا پس از وقفه ۶ ماهه، تحت فشار صعودی قرار گرفت. با این حال، رشد ذخایر نفت آمریکا، فشار صعودی بر قیمت نفت را ضعیف کرد. مجوزی که پایان معاملات را امکان پذیر می‌کند، اکنون تا اواسط نوامبر، تمدید شده است.

 مقامات وزارت نفت ونزوئلا در نوامبر گذشته، اعلام کردند تولید نفت خام این کشور به ۸۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و در مسیر احیای سهم بازار خود است. هر چند این رقم، نسبت به تولید ۷۸۶ هزار بشکه در روز در اکتبر، بهبود نشان داد و با وجود ادعای مقامات نفتی ونزوئلا درباره ادامه احیای صنعت نفت، توقف ۶ ماهه تحریم‌های آمریکا، یک پنجره موقتی را به روی معامله‌گران برای خرید نفت ونزوئلا باز کرد که به زودی، بسته خواهد شد.

منبع:ایسنا
 
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 37909
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *