۰
توقیف محموله نفتی آمریکا به دعوای جدیدی منجر شد

دردسر نفت ایران برای بیمه های آمریکایی

میز نفت - سه شرکت بیمه‌ آمریکایی از یک دادگاه منطقه‌ای در سان‌فرانسیسکو خواسته‌اند درخواست خسارت ۵۷ میلیون دلاری شرکت شورون را از این شرکت‌های بیمه به خاطر ادعای توقیف یک محموله نفتی توسط ایران رد کند.
توقیف محموله نفتی آمریکا - میز نفت
توقیف محموله نفتی آمریکا - میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از رویترز، سه شرکت بیمه ادعای شرکت شورون برای دریافت خسارت به خاطر توقیف یک محموله نفتی توسط ایران را رد کردند.
نفتکش «ادونتیج سوئیت» متعلق به شرکت شورون در آوریل 2023 بر اساس منابع غیررسمی توسط ایران توقیف و نفت آن به یک کشتی ایرانی منتقل شد.سه شرکت بیمه «زوریخ امریکن»، «لیبرتی میوچال» و «گریت امریکن» از یک دادگاه منطقه‌ای در سان‌فرانسیسکو خواسته‌اند درخواست خسارت 57 میلیون دلاری شرکت شورون را از این شرکت‌های بیمه رد کند. این شرکت‌ها می‌گویند توقیف این نفتکش توسط ایران و مصادره نفت آن مشمول طرح «عملیات‌های جنگی» نمی‌شود و خسارتی به آن تعلق نمی‌گیرد. به علاوه سیاست باربری دریایی شورون هم توقیف یا مصادره را پوشش نمی‌دهد.
 

اعتراض سخنگوی شرکت شورون به رد درخواست دریافت خسارت


کریستین دابین، سخنگوی شرکت شورون گفت این شرکت به رد درخواست دریافت خسارت معترض است.وی گفت توقیف کشتی ادونتیج سوئیت توسط ایران در آب‌های بین المللی صورت گرفته، یک عمل خصمانه لحاظ شده و شامل سیاست‌های بیمه می‌شود.

شورون کشتی ادونتیج سوئیت را برای حمل نفت خام به هیوستن از منطقه بی‌طرف بین عربستان و کویت اجاره کرده بود. شورون در این منطقه عملیات تولید نفت انجام می‌دهد.

طبق شکایت شرکت شورون، نیروی دریایی ایران در شرایطی وارد ادونتیج سوئیت شده که این کشتی در 27 آوریل 2023 در آب‌های بین المللی قرار داشته است.
منبع:تسنیم
 
پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۳۹
کد مطلب: 37881
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *