۰
در نمایشگاه نفت رونمایی به ثبت رسید:

رونمایی از فناوری جدید نفتی

میز نفت - دستگاه شبیه‌ساز تزریق اسید در فرآیندهای لایه‌شکافی که با حمایت گروه گسترش انرژی پاسارگاد و توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای نخستین بار در کشور ساخته شده، درحاشیه نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی رونمایی شد.
رونمایی از فناوری جدید نفتی
به گزارش میز نفت، در حاشیه نخستین روز از بیست‌و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران در مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از دستگاه شبیه‌ساز تزریق اسید در فرآیندهای لایه‌شکافی که برای نخستین بار در کشور ساخته شده رونمایی شد.

در مراسم رونمایی از این دستگاه که با حضور محسن‌خجسته‌مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مالک شریعتی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، علیرضا صادق‌آبادی مدیرعامل گروه انرژی پاسارگاد، احمد محمدی مدیرعامل شرکت اکتشاف، توسعه و‌ تولید پاسارگاد و محمدرضا اکبری مجری طرح و عضو هیئت علمی دانشکده نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد ویژگی‌های این دستگاه به عنوان یک‌ پروژه ملی تشریح و اعلام شد که پس از چهار کشور آمریکا، چین، فرانسه و برزیل، ایران پنجمین کشوری است که از فناوری ساخت این دستگاه برخوردار شده است.
 

برای نخستین بار در ایران


این دستگاه که برای نخستین‌بار در کشور با حمایت گروه انرژی پاسارگاد و توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر ساخته شده از قابلیت‌های متنوعی همچون شبیه‌سازی تزریق اسید درون شکاف در زوایای مختلف شکاف، اندازه‌گیری قابلیت هدایت شکاف در فرآیند لایه‌شکافی با اسید و اندازه‌گیری میزان نشت و نفوذپذیری سیال از دیواره‌های شکاف برخوردار است.

 تفاهم نامه ساخت این تجهیز، سال گذشته و هم‌زمان با نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران منعقد شد و پس از تبدیل به قرارداد، در مدت زمانی کوتاه ساخته شد تا ایران نیز به عنوان یکی از معدود کشورهای جهان از تکنولوژی ساخت این تجهیز و بهره برداری از آن بهره‌مند باشد.

همچنین پس از رونمایی از این دستگاه، موافقتنامه همکاری بین شرکت اکتشاف، توسعه و تولید پاسارگاد و دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای ایجاد آزمایشگاه تخصصی طراحی فرآیندهای لایه‌شکافی و آزمایشگاه یکپارچه سیال حفاری و سیال شکاف و سیمان حفاری امضا شد.

این موافقت‌نامه در حضور محسن خجسته‌مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مالک شریعتی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و علیرضا صادق‌آبادی مدیرعامل گروه انرژی پاسارگاد، به امضای احمد محمدی مدیرعامل شرکت اکتشاف، توسعه و تولید پاسارگاد و محمدجواد عامری شهرابی معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) رسید.
پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب: 37876
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *