۰
رييس پليس فتاي تهران بزرگ تشریح کرد:

شگرد عجیب کلاهبرداری در پمپ بنزین

میز نفت - رييس پليس فتاي تهران بزرگ از انهدام باند ۴ نفره كلاهبرداري اسكيمر در پايتخت خبر داد و گفت: كلاهبرداران از اين طريق ۵ ميليارد تومان كلاهبرداري كرده بودند.
پمپ بنزین | میز نفت
پمپ بنزین | میز نفت
به گزارش میز نفت،  سرهنگ داوود معظمي گودرزی، درباره دستگيري اعضاي باند كلاهبرداري به روش اسكيمر گفت: در ايام نزديك به عيد نوروز با افزايش خريدهاي نوروزی كلاهبرداری های اسكمير يا كپي كردن كارت بانكي نيز افزايش پيدا مي‌كند.

در اين روش كلاهبرداري، افراد سودجو به صورت‌هاي مختلف اقدام به به دست آوردن كارت‌های بانكي و پرسيدن رمز كرده، سپس با كپي كردن كارت يا عكس گرفتن از آن مي‌توانند با داشتن رمز كارت، اقدام به برداشت از حساب بانكي افراد كنند.

رييس پليس فتاي پايتخت ادامه داد: با اقدامات شبانه روزي همكاران ما، چهار نفر كه با تشكيل يك باند اقدام به كلاهبرداري به روش اسكيمر كرده بودند، دستگير شدند. محدوده فعاليت اين گروه در بازار تهران بود و در نواحي مختلف و شلوغي كه دست فروشان فعاليت داشتند، حضور داشتند. همچنين در يك پمپ بنزين نيز اقدام به كلاهبرداري كرده بودند.

*روش جالب کلاهبرداری
معظمي گودرزي گفت: در اين محل‌ها افراد مجبور هستند كارت بانكي خود را به ديگران بدهند يا براي خريد از دست فروشان دست به اين كار مي‌زنند و اين افراد نيز از اين وضعيت سوءاستفاده كرده بودند.

او افزود: در يكي از موارد، اين گروه در يك پمپ بنزين اقدام به كپي كردن كارت‌هاي بانكي كرده بودند. روش آنان به اين صورت بود كه يك نفر كارت بانكي را از صاحب كارت گرفته تا مبلغ بنزين را كارت بكشد و به همين بهانه نيز رمز را از او پرسيده بود. سپس نفر بعدي اقدام به كپي گرفتن از كارت بانكي با روش اسكيمر كرده و با اطلاعات كارت اقدام به كلاهبرداري و برداشت از حساب كرده بودند. اين افراد با پرت كردن حواس صاحب كارت، مي‌توانستند به راحتي از كارت كپي يا عكس بگيرند.

رييس پليس فتاي تهران بزرگ اضافه كرد: با بررسي انجام شده از تراكنش كلاهبرداران مشخص شد كه اين افراد با كارت‌هاي بانكي مردم اقدام به خريد انواع وسايل اعم از پلي‌استيشن، آجيل، فرش، ميوه، طلا و... كرده بودند. خريد ۱۰۰ ميليون تومان آجيل، ۵۰ ميليون تومان پسته ۲۸ ميليون تومان ميوه و... از جمله اقدامات اين افراد بود.

رييس پليس فتاي پايتخت با بيان اينكه براي اعضاي اين باند پرونده‌اي تشكيل شده و آنان به همراه پرونده متشكله به دادسرا معرفي شدند. گفت: تحقيقات تكميلي در اين خصوص همچنان ادامه دارد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۴۱
کد مطلب: 37387
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *