۰
اداره اطلاعات انرژی گزارش داد:

چه کشورهایی اوپک پلاس را خنثی می کنند؟

میز نفت - اداره اطلاعات انرژي امريكا، پيش بيني كرد رشد توليد نفت و مايعات نفتي جهان در كوتاه‌مدت توسط امريكا، گويان، كانادا و برزيل، هدايت مي‌شود و كاهش توليد اوپك پلاس را جبران خواهد كرد.
اوپک پلاس | میز نفت
اوپک پلاس | میز نفت
به گزارش میز نفت، اداره اطلاعات انرژي امريكا، پيش بيني كرد رشد توليد نفت و مايعات نفتي جهان در كوتاه‌مدت توسط امريكا، گويان، كانادا و برزيل، هدايت مي‌شود و كاهش توليد اوپك پلاس را جبران خواهد كرد.

اين افزايش عرضه در حالي صورت مي‌گيرد كه توليدكنندگان اوپك و متحدانشان در اوپك پلاس در ماه جاري، توافق كردند كاهش توليد داوطلبانه فعلي خود به ميزان ۲.۲ ميليون بشكه در روز را تا پايان سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ تمديد كنند.

رشد توليدكنندگان غيراوپك پلاس مي‌تواند تلاش‌هاي اوپك پلاس براي حمايت از بازار نفت را در بحبوحه نگراني‌ها نسبت به رشد تقاضاي جهاني و افزايش عرضه، تضعيف كند. بر اساس پيش بيني اخير اداره اطلاعات انرژي امريكا، امريكا، كانادا، برزيل و گويان، در بيش از ۸۰ درصد از رشد عرضه جهاني نفت، سهيم هستند.

*جنگ عرضه و عدم عرضه نفت
طبق گزارش اداره اطلاعات انرژي امريكا، توليد مايعات نفتي اوپك پلاس در سال ۲۰۲۴، به ميزان يك ميليون بشكه در روز كاهش مي‌يابد، در حالي كه عرضه كشورهاي غيرعضو كه در راس آنها امريكا قرار دارد، ۱.۴ ميليون بشكه در روز افزايش خواهد يافت.

توليد مايعات نفتي اوپك پلاس در سال ۲۰۲۵، به ميزان ۹۰۰ هزار بشكه در روز افزايش خواهد يافت، در حالي كه توليد غيراوپك پلاس ۱.۱ ميليون بشكه در روز رشد خواهد كرد.

عرضه جهاني نفت و مايعات در سال ۲۰۲۳، به ۱۰۱.۸ ميليون بشكه در روز رسيد و انتظار مي‌رود در سال ۲۰۲۴، به ميزان ۴۰۰ هزار بشكه در روز و در سال ۲۰۲۵، به ميزان ۲ ميليون بشكه در روز افزايش پيدا كند.

توليد نفت امريكا در سال ۲۰۲۳، به ۱۳.۳ ميليون بشكه در روز رسيد و انتظار مي‌رود در سال ۲۰۲۴، به ميزان ۴۰۰ هزار بشكه و در سال ۲۰۲۵، به ميزان ۸۰۰ هزار بشكه در روز افزايش يابد.

منبع: ایسنا
شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۳۴
کد مطلب: 37386
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *