۰

آماری از تولید نفت ایران

میز نفت - اداره اطلاعات انرژی آمریکا از تولید ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز نفت ایران در دومین ماه ۲۰۲۴ خبر داد.
نفت ایران | میز نفت
نفت ایران | میز نفت
به گزارش میز نفت ، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود از تولید روزانه 3 میلیون و 200 هزار بشکه نفت خام ایران در دومین ماه سال جاری میلادی خبر داده است.

تولید نفت ایران در نوامبر 2023 برای نخستین بار از زمان خروج آمریکا از برجام به بالای 3 میلیون و 200 هزار بشکه در روز رسید و در فوریه 2024 برای چهارمین ماه متوالی این رکورد حفظ شده است. ایران در نخستین ماه سال جاری میلادی نیز 3 میلیون و 230 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود.

بر اساس این گزارش ایران در دولت سیزدهم با افزایش تولید نفت توانسته است جایگاه از دست رفته خود در میان تولیدکنندگان بزرگ اوپک را پله به پله پس بگیرد. ایران در حالی که در دولت قبل با افت پی در پی تولید نفت خود به جایگاه پنجم اوپک سقوط کرده بود در فوریه امسال سومین تولیدکننده بزرگ اوپک بوده است.

عربستان با تولید 9 میلیون بشکه‌ای و عراق با تولید 4 میلیون و 300 هزار بشکه در روز به ترتیب رتبه‌های اول و دوم اوپک را داشته‌اند. امارات در فوریه امسال 2 میلیون و 900 هزار بشکه نفت تولید کرده و بعد از ایران در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

کل تولید اوپک در فوریه امسال نسبت به ماه قبل 170 هزار بشکه افزایش یافته و به 26 میلیون و 470 هزار بشکه در روز رسیده است.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 37376
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *