۰

بی توجهی هند به اوپک پلاس

میز نفت - وزیر نفت هند اعلام کرد که کشورش نگران کاهش تولید نفت اوپک پلاس و تصمیم اخیر عربستان سعودی برای عدم افزایش ظرفیت تولید نیست.
اوپک پلاس | میز نفت
اوپک پلاس | میز نفت
به گزارش میز نفت ، هاردیپ سینگ پوری در حاشیه هفته انرژی هند در گوا گفت: نفت به اندازه کافی در جهان وجود دارد و تامین کنندگان جدیدی وارد می شوند. تصمیم با شماست که می خواهید آن را بفروشید یا می خواهید آن را در زمین نگه دارید.

طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، هند که سومین واردکننده بزرگ نفت در جهان پس از چین و آمریکا است، به دلیل رشد اقتصادی، رشد طبقه متوسط و جمعیت جوان، بزرگترین محرک رشد تقاضای جهانی برای نفت تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود.

تقاضای هند برای خرید نفت در حالی روی می دهد که اوپک و متحدانش از جمله روسیه در بحبوحه نگرانیها پیرامون ضعیف شدن تقاضا، تولید خود را محدود کرده اند.

تولیدکنندگان اوپک پلاس موافقت کرده اند حدود دو میلیون بشکه از تولید روزانه خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ برای جلوگیری از ایجاد مازاد عرضه، کاهش دهند. بعلاوه، شرکت آرامکوی عربستان ماه گذشته اعلام کرد از طرح افزایش ظرفیت تولید نفت خود به ۱۳ میلیون بشکه در روز تا سال ۲۰۲۷ صرف نظر کرد و سؤالات بیشتری در خصوص دیدگاه این کشور درباره روند مصرف در آینده، ایجاد کرد.

پوری گفت: اگر سعودی‌ها یا هر  تولیدکننده دیگری بگوید که نمی‌خواهد تولید کند، فکر می‌کنم حق دارند این کار را انجام دهند.

طبق آمار منابع صنعتی، سهم اوپک از واردات نفت هند، با افزایش خرید نفت ارزان‌تر روسیه توسط دهلی نو در سال مالی ۲۰۲۳ -۲۰۲۲، با سریع‌ترین روند کاهش پیدا کرده و به پایین‌ترین میزان در ۲۲ ساله گذشته رسید.

منبع: ایسنا
جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۸
کد مطلب: 37087
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *