۰

ایران چقدر گاز به ترکیه صادر کرد؟

میز نفت - آمارهای یورو استات نشان می‌دهد صادرات گاز ایران به ترکیه در سال ۲۰۲۳ با کاهش ۴۲درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۵.۴میلیارد مترمکعب رسیده است.
ایران و ترکیه | میز نفت
ایران و ترکیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، مرکز آمار کمیسیون اروپا (یورو استات) کل صادرات گاز طبیعی ایران به ترکیه در سال 2023 را 5 میلیارد و 400 میلیون مترمکعب اعلام کرد.

صادرات گاز ایران به ترکیه در این سال نسبت به سال قبل از آن 42 درصد کاهش داشته است، ایران در سال 2022 بالغ بر 9 میلیارد و 400 میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر کرده بود.

صادرات گاز ایران به ترکیه در سال 2023 با وقفه‌ای چندماهه مواجه شده و طی ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر تقریباً به صفر رسیده بود، اما از ماه اکتبر جریان گاز ایران به ترکیه از سر گرفته شد و طی ماه‌های نوامبر و دسامبر به سطح قبل رسید. ایران به‌طور معمول ماهانه 500 تا 900 میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر کرده است. در ماه‌های نوامبر و دسامبر 2023 به‌ترتیب 682 میلیون مترمکعب و 781 میلیون مترمکعب گاز ایران به ترکیه صادر شده است.

سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز در توضیح علت توقف چندماهه صادرات گاز ایران به ترکیه گفته بود در برهه‌ای از زمان به‌درخواست ترکیه برای انجام تعمیرات، صادرات گاز به‌صورت مقطعی قطع و پس از اتمام تعمیرات مجدداً از سر گرفته شد.منبع : تسنیم 
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۵
کد مطلب: 37080
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *