۰

آماری از رشد مصرف بنزین

میز نفت -مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از رشد ۱۳ درصدی مصرف بنزین خبر داد و گفت: به طور میانگین روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین در کشور سوخت می‌شود.
بنزین | میز نفت
بنزین | میز نفت
به گزارش میز نفت ، جعفر سالاری نسب مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: پالایشگاه‌های 10 گانه کشور برای تولید بنزین به صورت 24 ساعته فعال هستند.  

وی افزود: روزانه به طور میانگین 115 میلیون لیتر بنزین در کشور سوخت می‌شود که این آمار نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش یافته است. اما باید این را هم اضافه کرد که بنزین به اندازه کافی در انبار‌های سوخت موجود است.  

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به توزیع الکترونیکی گاز مایع گفت: با آغاز به کار سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) در سال 1401  تقریبا توزیع الکترونیکی گاز مایع نزدیک به 10 درصد بود. اما با گذشت یک سال از فعالیت سامانه سدف توزیع الکترونیکی گاز مایع به بیش از 70 درصد رسیده است.با این وجود هیچ مشکلی در عرضه توزیع الکترونیکی وجود ندارد.

سالاری نسب افزود: فرآیند درخواست گاز مایع فقط از طریق ثبت در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) امکان پذیر است. در حال حاضر 99 درصد گاز مایع در استان تهران با تراکنش بانکی انجام می‌شود.

سالاری نسب در پایان گفت: قیمت یارانه‌ای هر کیلو گرم گاز مایع 27 هزار تومان است که در در حال حاضر  شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با 70 شرکت زیر مجموعه عرضه گاز مایع را انجام می‌دهد.منبع : تسنیم
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب: 36327
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *