۰

مصر ناتوان در عرضه گاز به اروپا

میز نفت - موسسه مطالعات انرژی آکسفورد اعلام کرد تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه و بسته شدن میدان گازی تمار باعث شده مصر نتواند صادرات گاز به اروپا را افزایش دهد.
رژیم صهیونیستی | میز نفت
رژیم صهیونیستی | میز نفت
به گزارش میز نفت ، موسسه مطالعات انرژی آکسفورد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد اروپا نباید روی مصر برای عرضه بیشتر گاز طبیعی مایع در کوتاه مدت یا میان مدت به خاطر تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه حساب کند.
شرکت شورون، اپراتور میدان گازی تمار در جنوب فلسطین اشغالی، به دنبال عمیات حماس در اوایل اکتبر تولید در این میدان را به دستور وزیر انرژی این رژیم متوقف کرد.
بدین ترتیب جریان صادرات گاز از جنوب فلسطین اشغالی به مصر از طریق خط لوله EMG  معلق شد. البته بخشی از این صادرات از طریق اردن انجام می‌شود.

در این گزارش آمده است صادرات گاز رژیم صهیونیستی به مصر بخشی از ترکیب عرضه گاز مصر بوده و صادرات گاز طبیعی مایع این کشور را حمایت می‌کند.

مصر که قصد دارد تبدیل به یک قطب گازی در منطقه شود، گاز طبیعی مایع را از پایانه‌های خود در دریای مدیترانه به اروپا صادر می‌کند. این گاز صادراتی از تولید داخلی و همچنین میادین دریایی رژیم صهیونیستی تأمین می‌شود.

البته مصر در تابستان به خاطر تقاضای بالا در داخل هیچ گازی صادر نکرده است. در واقع تعادل عرضه و تقاضای گاز این کشور قبل از جنگ خاورمیانه هم به خاطر کاهش تولید داخل و تقاضای بالا در تابستان تحت فشار قرار گرفته بود.

طبق این گزارش، یادداشت تفاهمی که بین مصر، رژیم صهیونیستی و اتحادیه اروپا در ژوئن 2022 برای افزایش عرضه گاز طبیعی امضا شده بود، حالا قابل اجرا نیست.منبع : تسنیم
شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب: 36304
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *