۰

کاهش صادرات محصولات پتروشیمی ژاپن به چین

ژاپن و چین | میز نفت
ژاپن و چین | میز نفت
به گزارش میز نفت ، در پی افت رشد اقتصادی چین در ماه آگوست، میزان صادرات محصولات پتروشیمی ژاپن به این کشور در بازه زمانی مشابه با افت ۱۱.۷ درصدی مواجه شد.

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی ICIS، میزان صادرات محصولات پتروشیمی و شیمیایی ژاپن به چین در ماه آگوست با افت ۵.۹ میلیارد دلاری مواجه شده و بارنامه های کشتی های تجاری میان دو کشور نیز این آمار را تایید می کنند.

در خصوص محصولات شیمیایی ارگانیک نیز میزان صادرات ژاپن به چین در ماه آگوست با کاهش ۱۹.۱ درصدی مواجه شده و محصولات پلاستیکی نیز شاهد کاهش ۲.۹ درصدی در حجم صادرات بوده اند.

همچنین بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت دارایی ژاپن، حجم تجاری سالانه میان این کشور و چین حدود ۶۷ درصد کاهش داشته که این رقم طی سال های گذشته بی سابقه محسوب می شود.

همزمان، سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی (OECD) در تازه ترین گزارش خود در خصوص وضعیت اقتصادی کشورها که در تاریخ ۱۸ سپتامبر منتشر شد، پیش بینی خود از رشد اقتصادی چین را به ۵.۱ درصد کاهش داد. این در حالیست که رقم قبلی مورد پیش بینی این سازمان برای اقتصاد چین، ۵.۴ درصد اعلام شده بود.

با اینحال، میزان صاردات ژاپن به آمریکا در ماه آگوست بیش از ۵ درصد رشد داشته که می تواند نشانه ای از بهبود نسبی اوضاع اقتصادی در ایالات متحده قلمداد شود.


منبع : بازار 
چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۵
کد مطلب: 36019
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *