۰

قیمت نفت روی 90 دلار باقی ماند

میز نفت - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۲۳ درصد کاهش به ۹۰ دلار و ۴۴ سنت رسید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، نگرانی در مورد رشد اقتصاد چین از دورنمای تقاضا برای سوخت پیشی گرفته و قیمت نفت را در اولین ساعت تجارت در آسیا در روز دوشنبه پایین آورده است. اما نفت برنت همچنان بالاتر از 90 دلار در هر بشکه معامله می‌شود و کاهش عرضه به دنبال تمدید کاهش تولید عربستان و روسیه از آن حمایت می‌کند.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 21 سنت معادل 0.23 درصد کاهش به 90 دلار و 44 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترنتیت آمریکا هم با 49 سنت معادل 0.56 درصد کاهش 87 دلار و 2 سنت معامله می‌شود.

نگرانی در مورد رشد اقتصاد چین بر بازار تمام کالاها تاثیر گذاشته است.

از طرف دیگر، شاخص دلار برای هفتمین هفته پیاپی افزایش یافته، خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده و تمایل سرمایه‌گذاران را پایین آورده است.
هر دوی این شاخص‌های نفتی طی دو هفته گذشته افزایش قیمت داشتند قیمت نفت خام برنت در روز جمعه به بالاترین رقم از نوامبر سال گذشته میلادی رسید. عربستان و روسیه هفته گذشته اعلام کردند کاهش تولید داوطلبانه خود را که روی هم رفته به 1.3 میلیون بشکه در روز می‌رسد، تا پایان سال جاری میلادی ادامه می‌دهند.
آژانس بین المللی انرژی و سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) گزارش ماهانه خود از بازار را در این هفته منتشر می‌کنند.
تحلیلگران عقیده دارند هرگونه نشانه‌ای از تقاضای بالا در گزارش این دو سازمان قیمت نفت را بالا خواهد برد.
در آمریکا، تولید کنندگان در هفته گذشته برای اولین بار از ماه ژوئن یک حلقه چاه به تعداد چاه‌های نفت و گاز خود اضافه کردند. اما کل تعداد چاه‌های نفت این کشور هنوز هم 127 حلقه یا 17 درصد پایین‌تر از همین زمان در سال گذشته میلادی است.منبع : تسنیم
دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب: 35969
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *