۰

آلودگی شدید نفتی در گناوه

میز نفت - بخش زیادی از ساحل گناوه از نقاط گردشگرپذیر جنوب کشور در استان بوشهر به مواد نفتی آلوده شد.
لکه نفتی | میز نفت
لکه نفتی | میز نفت
به گزارش میز نفت، ساحل بندرگناوه علاوه بر اینکه در طول سال بویژه ماه‌های پایانی و تعطیلات نوروز میزبان هموطنان از نقاط مختلف کشور است، به مکانی مفرح و مناسب برای پرکردن اوقات فراغت اهالی این شهرستان از جمله شناکردن در فصل تابستان تبدیل شده است که سرازیرشدن لکه‌های نفتی به این نقطه خطرات زیادی برای مردم دربر خواهد داشت.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر با ۱۱۰ کیلومتر نوار ساحلی در کنار تاسیسات مهم نفتی و در مسیر خطوط اصلی لوله انتقال نفت به جزیره خارگ واقع استرئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه با بیان اینکه سطح آلودگی بسیار زیاد است از مردم خواست تا پایان جمع آوری موادنفتی به دلیل خطرات جسمانی و بیماری‌های پوستی از شناکردن در دریا پرهیز کنند.

 رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه با تائید آلودگی نفتی ساحل این بندرگفت: به محض اطلاع از آلودگی نفتی حوزه استحفاظی و ساحل این بندر، پیگیری‌های لازم برای شناسایی منشا و اقدام برای پاکسازی انجام شد.

کیامرث جوکار اظهار کرد: لکه‌های نفتی بر اثر مد دریا به ساحل و خشکی این بندر سرازیر شده است و در حال افزایش است .وی افزود: علت آلودگی نفتی براساس بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان اعزامی اداره کل بنادرو دریانوردی استان، نشت نفت از یکی از خطوط انتقال زیر دریا به سمت جزیره خارگ است.
دوشنبه ۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۴۰
کد مطلب: 35925
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *