۰

آتش سوزی در یک پالایشگاه آمریکا

میز نفت - وقوع آتش‌سوزی در یک پالایشگاه در ایالت لوئیزیانای آمریکا باعث صدور دستور تخلیه برای مناطق اطراف شد. علت این آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست.
به گزارش میز نفت، منابع خبری شامگاه جمعه گزارش دادند وقوع آتش‌سوزی و نشت مواد شیمیایی در یک پالایشگاه در شهری در ایالت لوئیزیانای آمریکا باعث صدور دستور تخلیه برای مناطق اطراف شد.

طبق گزارش پایگاه ای.بی.سی‌ نیوز مسئولان همچنین اعلام کردند که ماده‌ای به نام «نفتا» نیز در حال نشت است.«نفتا» یک مایع فرار و دارای اشتعال‌پذیری بالا است که می‌توان از آن به عنوان سوخت استفاده کرد. 

ساعتی بعدتر از انتشار خبر این آتش‌سوزی شرکت ماراتون پترولیوم در بیانیه‌ای اعلام کرد که نشت این ماده شیمیایی و آتش‌سوزی را مهار کرده است. این شرکت ادعا کرده که هیچ فردی آسیب ندیده است. 

پیشتر از آن این شرکت از تمامی ساکنان در شعاع دو مایلی حادثه خواسته بود محل را ترک کنند. در پی این فرمان برخی از مدارس مناطق اطراف تخلیه شدند. 

علت این آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست و مسئولان گفته‌اند درباره آن تحقیق خواهند کرد. 

شبکه خبری فاکس‌نیوز نوشته یکی از مخازن نفتا در این پالایشگاه دچار نشتی و باعث آتش‌سوزی شد. این اتفاق باعث پراکنده شدن دود سیاه و غلیظ در مناطق اطراف شد. 

 ماده نفتا پس از انتشار در محیط می‌تواند از طریق تنفس یا جذب از راه پوست وارد بدن شده و حالت‌های ناخوشایندی مانند سردرد، حالت تهوع و استفراغ ایجاد کند. 

برای مشاهده فیلم آتش سوزی در یک پالایشگه آمریکا کلیک کنید.
شنبه ۴ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب: 35911
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *