۰

انتقاد دبیرکل اوپک از توقف سرمایه‌گذاری در نفت

میز نفت -دبیرکل اوپک اعلام کرد که پیش بینی می‌شود تقاضای جهانی برای همه اشکال انرژی، ۲۳ درصد تا سال ۲۰۴۵ رشد کند.
هیثم الغیص | میز نفت
هیثم الغیص | میز نفت
به گزارش میز نفت ، هیثم الغیص در کنفرانس نفت و گاز نیجریه خاطرنشان کرد: درخواست‌ها برای محدود کردن یا متوقف کردن تامین مالی پروژه‌های نفتی جدید، غیرواقع گرایانه یا غیرمعقول است. با این حال، وی به نیاز به فناوری برای مقابله با آلایندگی ناشی از سوخت‌های فسیلی اذعان کرد.

مدیران و مقامات نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به طور مرتب، بر ضرورت تداوم سرمایه گذاری در نفت، تاکید کرده و هشدار می‌دهند در غیر این صورت، قیمت‌ها جهش پیدا خواهد کرد.

دبیرکل اوپک گفت: پیش بینی می‌شود تقاضای جهانی برای همه اشکال انرژی، ۲۳ درصد تا سال ۲۰۴۵ رشد می‌کند که به معنای نیاز ما به همه اشکال انرژی است. ما به راه‌کارهای نوآورانه‌تری مانند جذب و ذخیره سازی کربن و پروژه‌های هیدروژن علاوه بر اقتصاد کربن چرخشی داریم که حمایت مثبتی از سوی گروه ۲۰ دریافت کرده است.

صنعت نفت جهانی به ۱.۲ تریلیون دلاری سرمایه‌گذاری در همین مدت نیاز دارد و این صنعت هنوز در مسیر رسیدن به این سطح سرمایه‌گذاری، قرار نگرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، منابع نزدیک به اوپک می‌گویند این گروه در نخستین چشم انداز خود از رشد تقاضا برای نفت در سال آینده که ماه جاری منتشر می‌کند، احتمالا دیدگاه خوش بینانه را حفظ خواهد کرد و کندی رشد تقاضا نسبت به امسال را پیش بینی می‌کند اما انتظار دارد رشد تقاضا همچنان بالاتر از حد میانگین باشد. پیش‌بینی اوپک برای سال ۲۰۲۴ احتمالا کمتر از رشد ۲.۳۵ میلیون بشکه در روز معادل ۲.۴ درصد تقاضا برای نفت است که برای سال جاری پیش بینی کرده است.


منبع : ایسنا 
چهارشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 35692
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *