۰

قطع صادرات گاز به عراق تکذیب شد

میز نفت - مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با تکذیب قطع صادرات گاز به عراق، گفت: به‌دلیل اختلالی که در عملکرد شبکه گاز در غرب کشور به‌وجود آمد، از چند روز گذشته حدود ۵ تا ۱۰ میلیون مترمکعب در روز از گاز صادراتی به عراق نسبت به متوسط ماه قبل کاهش یافته است.
صادرات گاز | میز نفت
صادرات گاز | میز نفت
به گزارش میز نفت ، محمدرضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: گاز صادراتی به عراق برقرار بوده و همچنان هم برقرار است؛ ولی به علت گرمای بیش از حد هوا در مناطق جنوب و جنوب غرب کشور، راندمان تجهیزات در بخش‌های تولید و انتقال با اختلال عملکرد مواجه شده اند که این موضوع انتقال گاز به شبکه گاز غرب کشور را متاثر کرده است.

جولایی با تکذیب قطع صادرات گاز ایران به عراق، گفت: به‌دلیل اختلالی که در عملکرد شبکه گاز در غرب کشور به‌وجود آمد، از چند روز گذشته حدود 5 تا 10 میلیون مترمکعب در روز از گاز صادراتی به عراق نسبت به متوسط ماه قبل از آن کاهش یافته است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: متوسط میزان صادرات روزانه گاز به عراق در ماه گذشته 30 میلیون مترمکعب بود؛ که این رقم در ماه جاری به 21 میلیون مترمکعب رسیده است.منبع : تسنیم
سه شنبه ۲۰ تير ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب: 35681
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *