۰

ادعای جدید گازی عراق

میز نفت - وزارت برق عراق اعلام کرد که این کشور، ۵۰۰۰ مگاوات برق را با عرضه کمتر گاز از سوی ایران از دست داد.
گاز عراق | میز نفت
گاز عراق | میز نفت
به گزارش میز نفت ، احمد موسی، سخنگوی وزارت برق عراق به خبرگزاری عراق (INA) گفت: از دست دادن تولید ۵۰۰۰ مگاوات برق، به دلیل کاهش عرضه گاز از سوی ایران و کمبود ۱۰ هزار مگاواتی به دلیل تولید گاز داخلی ناکافی بود که روی تامین برق برای شهروندان این کشور تاثیر گذاشت. وی افزود: وزارت برق تلاش می‌کند با طرف ایران برای واردات گاز به مقدار ضروری هماهنگی کند که در انتظار راه‌کاری برای انتقال بدهی معوقه به ایران است.

طبق گزارش خبرگزاری شینهوا، عراق از ایران برای تولید برق، گاز وارد می‌کند اما گهگاه عرضه گاز از سوی ایران، بر سر انباشته شدن بدهی عراق، کاهش پیدا می‌کند.

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق ماه گذشته گفته بود دولت در حال اجرای طرح‌هایی برای سرمایه گذاری در میادین گاز طبیعی و گازهای تولید شده به همراه نفت است تا وابستگی به واردات را کمتر کند.

حیان عبدالغنی، وزیر نفت عراق در ماه مه گفته بود پس از انجام بررسی لرزه نگاری سه بعدی در نزدیکی بصره که قطب نفتی مهم عراق است، ذخایر نفتی این کشور به میزان ۱۰ میلیارد بشکه و ذخایر گاز طبیعی به میزان هشت میلیارد فوت مکعب افزایش یافت. آمار جدید، ذخایر نفتی قطعی عراق را به حدود ۱۵۵ میلیارد بشکه و ذخایر گاز طبیعی را به حدود ۱۴۰ تریلیون فوت مکعب افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش وب سایت اینوستینگ، این آمار هنوز از سوی اوپک که عراق یکی از اعضای آن است، تائید نشده است.منبع : ایسنا 
دوشنبه ۱۹ تير ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب: 35677
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *