۰

رایزنی نفتی سوریه با ایران

میز نفت - وزیر نفت سوریه اعلام کرد که با سفارت ایران در دمشق برای حل مشکلات صادرات نفت ایران به کشورش درحال رایزنی هستند.
سوریه و ایران | میز نفت
سوریه و ایران | میز نفت
به گزارش میز نفت ، فراس قدور، وزیر نفت سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک تاکید کرد که وزارت نفت این کشور با سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق در ارتباط است و به دنبال عبور از موانعی است که اجازه نمی‌دهد یکی از شرکت‌های ایرانی به سوریه نفت صادر کند.

وی در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین‌المللی سرپترو ۲۰۲۳ تاکید کرد که امیدواریم شاهد توافقات و روابط با شرکت های خصوص کشورهای دوست باشیم.

وزیر نفت سوریه خاطرنشان کرد که بسیاری از کشورهای هم پیمان برای مشارکت در پالایش نفت و بازسازی چاه های نفتی سوریه و همچنین همکاری در زمینه صادرات و واردات گاز اعلام آمادگی کردند.

فراس قدور در ادامه به مشکلات وزارت نفت این کشور برای وارد کردن نفت خام از یک شرکت ایرانی به پالایشگاه حمص اشاره کرد و گفت که کمیته های ذیربط را مامور کردیم تا با سفارت ایران در دمشق در ارتباط باشند و برای مشکل وارد کردن نفت از ایران راه حل مناسب پیدا کنند.

پیش از این، حسین اکبری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت وگاز و انرژی سوریه که در دمشق در حال برگزاری است تاکید کرد که شرکت‌های ایرانی آماده همکاری با سوریه در زمینه نفت و انرژی هستند.وی گفت که این همکاری بر اساس یادداشت‌های تفاهم امضا شده میان دو کشور است.

اکبری به توافقات مشترک امضا شده در جریان سفر اخیر سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران به سوریه اشاره کرد و گفت: گسترش این توافقات برای عبور از تحریم‌های ظالمانه غرب علیه دو کشور امری لازم و ضروری است.

بر اساس این گزارش، چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت ‌و گاز سوریه (سرپترو۲۰۲۳) روز جمعه در شهر جدید نمایشگاهی دمشق آغاز به کار کرد.بیش از ۵۵ شرکت داخلی و بین‌المللی متخصص در زمینه نفت و پالایش در این نمایشگاه حضور دارند.منبع : ایسنا 
يکشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب: 35672
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *