۰

آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد

میز نفت -آژانس بین‌المللی انرژی به دنبال خبر تمدید قرارداد اوپک پلاس و کاهش دوباره تولید عربستان، درمورد کاهش عرضه و خطر آن برای افزایش قیمت نفت و انرژی در زمان اوج بی‌ثباتی هشدار داد.
فاتح بیرول | میز نفت
فاتح بیرول | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، فاتح بیرول، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی گفت تمدید قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس تا پایان سال آینده میلادی و کاهش 1 میلیون بشکه‌ای تولید عربستان در ماه ژوئیه احتمال افزایش قیمت نفت را بالا برده است.

 وی گفت قبلاً انتظار می‌رفت بازار نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی نامتعادل شود و حالا فاصله‌ بین عرضه و تقاضا بیشتر خواهد شد.

 تولیدکنندگان اوپک پلاس در روز یکشنبه تصمیم گرفتند قرارداد فعلی کاهش تولید را تا پایان 2024 تمدید کنند. به‌علاوه، عربستان به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده اوپک و بزرگ‌ترین صادرکننده نفت خام دنیا اعلام کرد تولید خود را به‌صورت داوطلبانه 1 میلیون بشکه در روز در ماه ژوئیه پایین آورده و به 9 میلیون بشکه در روز می‌رساند.

 آژانس بین‌المللی انرژی بارها درمورد کاهش عرضه و خطر آن برای افزایش قیمت نفت و انرژی در زمان اوج بی‌ثباتی هشدار داده است.

 پس‌از خبر شوکه آور کاهش تولید اوپک پلاس در ماه آوریل، آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش خود از بازار نفت در آن ماه تأکید کرد این کاهش تولید کمبود عرضه در نیمه دوم سال جاری میلادی را تشدید کرده و قیمت نفت را در زمان اوج بی‌ثباتی‌های اقتصادی افزایش می‌دهد.

 قیمت نفت در روز دوشنبه افزایش یافت و تحلیلگران انتظار بالا رفتن آن تا حدود 100 دلار در هر بشکه را دارند.

 بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس قیمت نفت را در پایان سال جاری میلادی 95 دلار در هر بشکه پیش‌بینی می‌کند.منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۱
کد مطلب: 35488
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *