۰

روسیه تولید نفت خود را کاهش نمی دهد

میز نفت - مسکو امیدوار است با حفظ سطح فعلی تولید بتواند قیمت نفت را تثبیت کند و از طرف دیگر از سقف قیمت ۶۰ دلاری که غرب برای نفت اورال آن تعیین کرده تجاوز نکند.
نفت روسیه | میز نفت
نفت روسیه | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، به‌نظر می‌رسد روسیه تمایل دارد سطح فعلی تولید در آستانه اجلاس اوپک پلاس در چهارم ژوئن حفظ شود، چون مسکو از قیمت و میزان تولید فعلی راضی است.

 ائتلاف اوپک پلاس که از سازمان کشورهای تولیدکننده نفت و متحدانش از جمله روسیه تشکیل شده در دوم آوریل بازار را باخبر کاهش تولید شگفت‌زده کرد و باعث بالا رفتن قیمت نفت شد.

 ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در روز چهارشنبه گفت قیمت انرژی به سطحی نزدیک می‌شود که از نظر اقتصادی قابل‌قبول است. الکساندر نوواک، معاون نخست‌وزیر روسیه هم در روز پنجشنبه اعلام کرد انتظار اقدامات جدیدی از سوی اوپک پلاس را ندارد.

 نوواک گفت روسیه و شرکایش در ائتلاف اوپک پلاس تصمیمی را در اجلاس وین می‌گیرند که به نفع بازار نفت است.

 مسکو امیدوار است با حفظ سطح فعلی تولید بتواند قیمت نفت را تثبیت کند و از طرف دیگر از سقف قیمت 60 دلاری که غرب برای نفت اورال آن تعیین کرده تجاوز نکند.

 روسیه قبلاً متعهد شده بود تولید خود را 500 هزار بشکه در روز از ماه مارس تا پایان سال جاری میلادی کاهش داده و به 9.5 میلیون بشکه در روز برساند. اما چندان به این تعهد خود پای‌بند نبوده است.

 روسیه دومین صادرکننده بزرگ نفت دنیا پس‌از عربستان است و وزیر انرژی عربستان در این هفته به فروشندگان استقراضی نفت هشدار داده است.

 تلاش غرب جهت تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه محاسبات مسکو در مورد تولید را پیچیده کرده‌است، به‌طوری‌که روسیه برخلاف سایر اعضای اوپک پلاس به‌دنبال افزایش قیمت نیست.

 اگر روسیه بتواند قیمت نفت خود را پایین‌تر از سقف قیمت تعیین‌شده نگه‌دارد، بهتر می‌تواند جریان نفت خود به بازار جهانی را حفظ کند. نفت اورال روسیه در ماه جاری بین 53 تا 57 دلار در هر بشکه معامله می‌شود که یک قیمت قابل‌قبول برای روسیه است.
منبع : تسنیم
شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب: 35421
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *