۰

مجوز گازی ونزوئلا به 2 شرکت اروپایی

میز نفت - وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرد کشورش در ماه آینده به شرکت انی ایتالیا و رپسول اسپانیا مجوز صادرات گاز طبیعی می‌دهد.
نفت ونزوئلا | میز نفت
نفت ونزوئلا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، وزیر نفت ونزوئلا و رئیس شرکت نفت دولتی پترولئوس این کشور گفت ونزوئلا قصد دارد ماه آینده به شرکت انی ایتالیا و رپسول اسپانیا مجوز صادرات گاز طبیعی بدهد.

 این کشور قبلاً در پنجم ماه مه قراردادی با این شرکت‌های بزرگ انرژی اروپا برای مجوز صادرات میعانات گازی به سایر بازارها امضا کرده بود. این اولین قدم به سمت تبدیل شدن ونزوئلا به یک کشور صادرکننده گاز طبیعی پس‌از 100 سال تمرکز بر نفت بود.

 وزیر نفت ونزوئلا گفت:«مذاکره درمورد مجوز صادرات گاز طبیعی مایع طی چند روز آینده به نتیجه می‌رسد. شرکت‌های انی و رپسول علاقمند به افزایش همکاری در مورد گاز طبیعی در ونزوئلا هستند. این شرکت‌ها 7 سال است انتظار مجوز صادرات میعانات گازی را می‌کشند که به‌تازگی اعطا شده‌است». وی تأکید کرد آغاز صادرات بستگی به‌سرعت سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها دارد.

 طبق گفته وزیر نفت ونزوئلا، این دو شرکت اروپایی خواستار ازسرگیری پروژه مشترک کاردون با حداکثر ظرفیت یعنی 1.3 میلیارد فوت‌مکعب هستند. این پروژه در حال حاضر 580 میلیون فوت مکعب گاز طبیعی برای تأمین نیاز خانواده‌ها و صنعت ونزوئلا تولید می‌کند.

 دراین‌بین، ونزوئلا در حال همکاری با شرکت ملی نفت چین درمورد مسیری است که واسطه‌ها را کاهش داده و اجازه صادرات مستقیم نفت خام را به این کشور می‌دهد.

 آمریکا در اواخر سال گذشته میلادی به شرکت شورون مجوزی برای ازسرگیری تولید نفت در ونزوئلا اعطا کرد. صادرات نفت ونزوئلا از آن زمان افزایش یافته و به 560 هزار بشکه در روز رسیده است. اما مادورو هنوز نتوانسته به هدف تولید 1 میلیون بشکه در روز برسد، یعنی کم‌تر از نصف نفتی که این کشور در 2013، در آغاز به قدرت رسیدن مادورو تولید می‌کرد.منبع : تسنیم
يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب: 35354
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *