۰

کاهش تولید انرژی کانادا به‌خاطر آتش‌سوزی‌

میز نفت - آتش‌سوزی در استان آلبرتای کانادا تولید حداقل ۲۸۰ هزار بشکه در روز معادل‌های نفتی در این کشور را متوقف کرده است.
آتش‌سوزی‌ | میز نفت
آتش‌سوزی‌ | میز نفت
به گزارش میز نفت ، استان آلبرتا، اصلی‌ترین استان تولیدکننده نفت در کانادا در روز شنبه شرایط اضطراری به‌خاطر آتش‌سوزی‌های گسترده اعلام و تولید حداقل 280 هزار بشکه در روز نفت که معادل بیش‌از 3 درصد از تولید این کشور است را متوقف کرد.

صادرات گاز طبیعی کانادا به آمریکا در روز یکشنبه تا 6.7 میلیارد فوت مکعب در روز کاهش یافت که پایین‌ترین رقم از آوریل 2021 را نشان می‌دهد.

شرکت سنووس انرژی کانادا اعلام کرد تولید آن حدود 85 هزار بشکه در روز در مناطق دریاچه رنگین‌کمان، کیباب ادسون، المورس واپیتی و کلیرواتر کاهش یافته است.

شرکت پارامونت ریسورز اعلام کرد آتش‌سوزی حدود 50 هزار بشکه در روز تولید آن را موقتاً متوقف کرده‌است.

بسیاری دیگر از شرکت‌های انرژی آمریکا از جمله کرسنت پوینت، ورمیایون انرژی ، تورمالین و ... تحت تأثیر حدود 80 آتش‌سوزی در استان آلبرتا قرار گرفته‌اند.

استان آلبرتای کانادا یک تابستان گرم و خشک را سپری می‌کند. تغییرات جوی فعالیت شرکت‌های نفت و گاز را پرهزینه‌تر کرده‌است. آتش‌سوزی استان آلبرتا جدیدترین تهدید محیط زیستی است که صنعت نفت و گاز کانادا با آن مواجه شده‌است.

کاهش تولید نفت کانادا در آستانه اجرایی شدن طرح کاهش تولید 1.6 میلیون بشکه‌ای اوپک پلاس صورت‌گرفته است.منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 35330
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *