۰

آماری از میزان تولید نفت ایران

میز نفت - آژانس بین‌المللی انرژی از کاهش ۱۴۰هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت اوپک در مارس ۲۰۲۳ خبر داد و اعلام کرد تولید نفت ایران در این ماه بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح ۲میلیون و ۶۵۰هزار بشکه باقی مانده است.
نفت ایران | میز نفت
نفت ایران | میز نفت
به گزارش میز نفت ، آژانس بین‌المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت جهان، کل تولید نفت اوپک در سومین ماه سال میلادی جاری را 29 میلیون و 90 هزار بشکه در روز اعلام کرده است.

مجموع تولید نفت 13 عضو اوپک در مارس 2023 نسبت به ماه قبل از آن 140 هزار بشکه در روز کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش تولید نفت 8 عضو اوپک از جمله ایران در مارس امسال تغییری نسبت به ماه قبل نداشته است، 4 کشور با کاهش تولید مواجه شده‌اند و تنها تولید ونزوئلا در این ماه نسبت به ماه قبل افزایش داشته است.

تولید نفت خام ایران در مارس امسال 2 میلیون و 650 هزار بشکه در روز اعلام شده است. ایران در ماه قبل هم همین میزان نفت تولید کرده بود. ایران در نخستین ماه سال جاری میلادی 2 میلیون و 630 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود.

الجزایر، آنگولا، عراق و نیجریه چهار کشوری هستند که تولیدشان در ماه مارس کاهش یافته است و تولید ایران، عربستان، کنگو، گینه استوایی، گابن، کویت، امارات و لیبی ثابت مانده است.منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب: 35328
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *