۰

خبر اردوغان از کشف یک میدان نفتی

میز نفت - رئیس جمهور ترکیه طی اظهاراتی اعلام کرد که یک میدان نفتی با ظرفیت تخمینی تولید ۱۰۰ هزار بشکه در روز در این کشور کشف شده است.
رجب طیب اردوغان | میز نفت
رجب طیب اردوغان | میز نفت
به گزارش میز نفت ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که یک میدان نفتی با ظرفیت تخمینی تولید 100 هزار بشکه در روز در این کشور کشف شده است.

به گفته اردوغان، منابع جدید انرژی در نزدیکی یک میدان نفتی موجود در نزدیکی کوه "گبار" در جنوب شرقی استان سیرناک شناسایی شده است. وی افزود که این میدان بیش از هر میدان دیگر ترکیه قادر به تولید نفت است و استقلال انرژی این کشور را تقویت خواهد کرد.

وی گفت: ترکیه دیگر کشوری نخواهد بود که به واردات انرژی نیاز داشته باشد. ما به کشوری تبدیل خواهیم شد که قادر به تامین منابع انرژی است.

به گفته رهبر ترکیه، نفت خام پمپاژ شده از میدان جدید در حال حاضر به سمت پالایشگاه‌های نفت در جریان است.

بر اساس این گزارش، ترکیه برای استقلال در زمینه انرژی اهمیت زیادی قائل است و می خواهد از واردات که برای پوشش تقریباً تمام مصرف داخلی این کشور استفاده می شود، دور شود.

این کشور در حال حاضر به شدت به واردات نفت و گاز روسیه، آذربایجان، ایران، نیجریه و الجزایر و همچنین واردات گاز طبیعی مایع (LNG) از قطر و ایالات متحده وابسته است.

اردوغان در ماه دسامبر از کشف یک میدان نفتی در استان سیرناک با ذخایر حدود 150 میلیون بشکه و ارزش تخمینی 12 میلیارد دلار خبر داده بود.

ترکیه در سال گذشته به طور قابل توجهی جاه طلبی های نفت و گاز خود را افزایش داده است. در ژانویه، این کشور قرارداد بلندمدتی با بلغارستان منعقد کرد که به این کشور حوزه بالکان اجازه دسترسی به پایانه های LNG ترکیه را داد.

در ژانویه، دولت ترکیه برآورد خود را از ذخایر گاز طبیعی این کشور در دریای سیاه افزایش داد. فاتح دونمز وزیر انرژی در آن زمان گفت که ذخایر اثبات شده فعلی تقاضای داخلی را برای 30 سال آینده برآورده می‌کند، در حالی که اکتشافات جدید در دریای سیاه این خودکفایی را از نظر عرضه گاز بازهم بیشتر خواهد کرد.
منبع : تسنیم
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 35294
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *