۰

ریزش قیمت نفت عمیق‌تر شد

میز نفت - قیمت نفت روز جمعه تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به رکود اقتصادی و کندتر شدن تقاضای جهانی برای سوخت، برای سومین روز متوالی کاهش یافت و به سوی ثبت ضرر هفتگی سنگینی پیش می‌رود.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در ژوئن، ۱۳ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۸۰ دلار و ۹۷ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۹ سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش، به ۷۷ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز پنجشنبه در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به رکود اقتصادی، بیش از دو درصد سقوط کردند و از ابتدای هفته جاری تاکنون، حدود شش درصد کاهش نشان می‌دهند.

هیروکی کیکوکاوا، رئیس واحد ان اس تریدینگ شرکت نیسان سکیوریتیز در این باره گفت: پس از انتشار آمار اقتصادی نامطلوب آمریکا به همراه انتظارات برای افزایش نرخ بهره که نگرانیها نسبت به رکود و آسیب دیدن تقاضا برای نفت را برانگیخت، فضای بازار بدبین مانده است. انتظار می رود وست تگزاس اینترمدیت، هفته آینده که سرمایه گذاران تلاش می کنند دریابند آیا تقاضای برای بنزین در آمریکا در فصل رانندگی تابستانی افزایش پیدا خواهد کرد و آیا تقاضای چین برای نفت واقعا در نیمه دوم سال اوج خواهد گرفت، در محدوده ۷۵ تا ۸۰ دلار معامله شود.

آمار هفتگی متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا، هفته گذشته افزایش پیدا کرد که نشان می دهد بازار کار این کشور با تداوم پیامدهای افزایش متعدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو، ممکن است آهسته شده باشد و این امر، نگرانی نسبت به دورنمای تقاضا برای سوخت را برانگیخته است.

تحلیلگران بانک ملی استرالیا اظهار کردند: ما نوسان کوتاه‌مدت قیمت نفت را به معاملات بازار در آستانه افزایش بیشتر نرخ بهره ربط دادیم. بانک مرکزی آمریکا، بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس همگی در نخستین هفته ماه می، نشست سیاست گذاری دارند و انتظار داریم در این در جریان برگزاری این نشست ها، قیمت نفت تحت فشار نزولی قرار گیرد.

طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته که پالایشگاهها فعالیت  داشتند و صادرات افزایش پیدا کرد، بیش از آنچه پیش‌بینی شده بود کاهش یافت اما ذخایر بنزین با ضعیف ماندن تقاضا، افزایش غیرمنتظره ای پیدا کرد.

بر اساس گزارش رویترز، در بخش عرضه، با وجود وعده مسکو برای کاهش تولید نفت، منابع بازرگانی و کشتیرانی اظهار کردند: بارگیری نفت از بنادر غربی روسیه در آوریل احتمالا به بالاترین حد از سال ۲۰۱۹ رسیده و بالای ۲.۴ میلیون بشکه در روز بوده است.
منبع : ایسنا 
يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 35243
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *