۰

آماری از میزان تولید نفت ایران

میز نفت - بر اساس جدیدترین گزارش اوپک تولید روزانه نفت ایران در دومین ماه سال جاری میلادی ۱۷ هزار بشکه افزایش یافته و قیمت نفت سنگین ایران به ۸۱ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه رسیده است.
نفت ایران | میز نفت
نفت ایران | میز نفت
به گزارش میز نفت ، اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد: قیمت سبد نفتی این سازمان در ماه فوریه 2023 با 26 سنت افزایش نسبت به ماه قبل از آن به 81 دلار و 88 سنت در هر بشکه رسیده است.

بر اساس این گزارش متوسط قیمت نفت سنگین ایران نیز در ماه فوریه بالغ بر 81 دلار و 88 سنت در هر بشکه گزارش شده که نسبت به ماه قبل از آن 32 سنت افزایش داشته است.

همچنین متوسط قیمت نفت سنگین ایران در دو ماهه امسال 81 دلار و 72 سنت بوده است.

افزایش 17 هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران

بر اساس این گزارش تولید نفت ایران در فوریه سال 2023 با رشد 17 هزار بشکه‌ای نسبت به ماه قبل از آن مواجه شده و به 2 میلیون و 571 هزار بشکه در روز رسیده است. ایران در ماه ژانویه 2 میلیون و 554 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود.

کل تولید نفت اوپک در فوریه 117 هزار بشکه نسبت به ماه قبل از آن افزایش یافته و به 28 میلیون و 924 هزار بشکه در روز رسیده است.

آنگولا بیشترین کاهش تولید نفت در ماه فوریه را داشته و تولید روزانه نفت این کشور 52 هزار بشکه کاهش یافته است. بیشترین افزایش تولید نیز مربوط به نیجریه بوده به طوری که تولید روزانه نفت این کشور 72 هزار بشکه افزایش یافته است.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 35130
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *