۰

چرا نفت گران شد؟

میز نفت - از آنجاییکه که انتظار می‌رود، روسیه میزان صادرات خود را بیشتر کاهش دهد، قیمت نفت در بازار‌های جهانی به ۸۲.۹۲ دلار کاهش یافت.
بشکه نفت | میز نفت
بشکه نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از رویترز، انتظار برای صادرات کمتر نفت از سوی روسیه که اثر افزایش ذخایر نفت آمریکا و نگرانی در مورد فعالیت اقتصادی در جهان را خنثی کرد، قیمت نفت در معاملات امروز برای دومین روز متوالی افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت با ۷۱ سنت افزایش ۸۲.۹۲ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵۱ سنت افزایش ۷۵.۹۰ دلار معامله شد.

امروز سالگرد آغاز درگیری نظامی روسیه به اوکراین است و در این روز، قیمت نفت برنت حدود ۱۴ درصد کمتر از قیمت مدت مشابه سال گذشته است.

نفت برنت در ۸ مارس ۲۰۲۲ به بالاترین رقم ۱۴ سال پیش یعنی نزدیک ۱۲۸ دلار در هر بشکه رسید.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۶۶ سنت افزایش ۷۶.۰۵ دلار معامله شد.

با برنامه روسیه برای کاهش بیش از ۲۵ درصدی صادرات نفتش از بنادر غربی این کشور از ماه مارس که بیشتر از ۵۰۰ هزار بشکه کاهشی که اعلام کرده بود، می‌شود، قیمت نفت روز گذشته را با حدود ۲ درصد افزایش به پایان برد.

ییپ جون رانگ، تحلیلگر بازار گفت: «رقم بیشتر از انتظار ذخایر نفت آمریکا همچنان چشم انداز نفت چشم انداز تقاضا برای نفت را به چالش می‌کشد، اما انتظار برای کاهش تولید روسیه این اثر را خنثی می‌کند.»

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، ذخایر نفت خام آمریکا در بالاتری سطح از ماه می ۲۰۲۱ قرار دارد. ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۷ فوریه ۷.۶ میلیون بشکه در روز افزایش یافته و به حدود ۴۷۹ میلیون بشکه رسیده است.

بانک جی پی مورگان طی یادداشتی اعلام کرد، احتمالا قیمت‌ها در کوتاه مدت به ۷۰ دلار کاهش یابد، زیرا موانع رشد اقتصادی جهان تقویت شده است.

این بانک همچنین پیش بینی کرد، اوپک به منظور محدود کردن کاهش قیمت نفت، تولید خود را کاهش دهد.

قیمت نفت در این هفته چندان تغییرات و نوسانی نداشته است درحالی که در هفته قبل ۴ درصد کاهش یافت.
شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۳۹
کد مطلب: 35025
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *