۰

چه عواملی باعث کاهش قیمت نفت شد؟

میز نفت - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۲۸ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۸۲ سنت رسید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، پیش‌بینی افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نگرانی درمورد کند شدن روند رشد اقتصاد دنیا و کاهش تقاضا برای سوخت را افزایش داده و باعث کاهش قیمت نفت در روز چهارشنبه شده‌است.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 23 سنت معادل 0.28 درصد کاهش به 82 دلار و 82 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 18 سنت معادل 0.24 درصد کاهش 76 دلار و 16 سنت معامله می‌شود.

 فدرال رزرو آمریکا جزئیات آخرین اجلاس خود را امروز منتشر خواهد کرد که نشانه‌هایی درمورد سیاست‌های پولی آینده این بانک در اختیار تاجران قرار می‌دهد. بالاتر رفتن نرخ بهره ارزش دلار را هم بالا می‌برد و خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

 تحلیلگران عقیده دارند افزایش نگرانی درمورد تورم قیمت نفت را پایین می‌آورد، اما بازار محتاطانه نسبت‌به بهبود تقاضا برای بنزین و سوخت هواپیما در چین امیدوار است.

 همچنین افزایش ذخایر نفت خام آمریکا نگرانی نسبت‌به تقاضای نفت را تشدید می‌کند.

 از طرف دیگر، انتظار کاهش عرضه جهانی نفت و افزایش تقاضا در چین از قیمت کلی نفت حمایت خواهد کرد. انتظار می‌رود واردات نفت چین در سال جاری میلادی یک رکورد جدید را ثبت کند تا بتواند پاسخگوی افزایش تقاضا برای سوخت جهت حمل‌ونقل و همچنین فعالیت پالایشگاه‌های جدید باشد.

 چین پیش‌بینی می‌کند بازار گردشگری آن در سال جاری میلادی احیا شود و مسافران به‌دنبال لغو سیاست کرونای صفر که 3 سال مردم را در خانه نگه‌داشته بود، سفرهای خود را از تابستان آغاز کنند.
منبع : تسنیم
چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب: 35015
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *