۰

مخالفت امارات با تصمیم اوپک

میز نفت - وزیر انرژی امارات متحده عربی در واکنش به تصمیم اخیر روسیه برای کاهش تولید ماهانه نفت، اظهار کرد نیازی به برگزاری زودتر از موعد نشست تولیدکنندگان اوپک‌پلاس، وجود ندارد.
اوپک | میز نفت
اوپک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، سهیل المزروعی در پاسخ به این که آیا گروه اوپک‌پلاس، نشست بعدی خود را زودتر از موعد برنامه ریزی شده برگزار خواهد کرد، گفت: نیازی به برگزاری نشست فوق العاده نمی‌بینم.

روسیه روز جمعه اعلام کرد در پی تحمیل مکانیزم سقف قیمت گروه هفت برای فروش نفت روسیه، این کشور تولید نفت را به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز در ماه میلادی آینده کاهش خواهد داد.

گروه اوپک پلاس که متشکل از ۲۳ کشور تولید کننده نفت به ریاست عربستان سعودی و روسیه است، در این تصمیم دخیل نبوده است. این گروه که متشکل از تولیدکنندگان اوپک و متحدانشان شامل روسیه است، اکتبر گذشته، کاهش هدف تولید گروهی به میزان دو میلیون بشکه در روز از نوامبر تا پایان سال ۲۰۲۳ را تصویب کرد.

نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس اوایل آوریل و نشست وزیران این گروه برای چهارم ژوئن، برنامه ریزی شده است.

بهای معاملات نفت روز جمعه پس از اعلام تصمیم روسیه، با بیش از دو درصد افزایش، بسته شد و روز سه شنبه بالای ۸۵ دلار در هر بشکه معامله شد.

مزروعی گفت: این توافق به دلیلی، "بلندمدت" است و این گروه تنها در صورتی آن را تغییر خواهد داد که مشاهده کند عاملی بازار را تکان داده است. وی در ادامه افزود: ما چیزی ندیده‌ایم. بازار متوازن و باثبات است.

وزیر انرژی امارات در پاسخ به این که از نظر اوپک‌پلاس، چه عواملی می‌توانند بازار را تکان دهند، به تسهیل محدودیت‌های کرونایی در چین  و وضعیت اقتصاد جهانی اشاره کرد. مزروعی گفت: چین یکی از عوامل مهم بوده و نشانه مثبتی است که بهبود پیدا می‌کند و ما از این بابت، خوشحالیم.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر انرژی امارات در عین حال خاطرنشان کرد به خاطر قیمت بالاتر نیست که مردم نفت کمتری استفاده می کنند بلکه به دلیل وضعیت اقتصادی است که مردم را در خصوص همه چیز، محتاط کرده است.منبع : ایسنا
 
سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب: 34973
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *