۰

خبر گازی وزیرنفت برای سیستان و بلوجستان

میز نفت - وزیر نفت گفت:در استان سیستان و بلوچستان، ۵۰ جایگاه سی ان جی جدید احداث و یک خط لوله فرآورده‌های نفتی به این استان کشیده می شود.
وزیرنفت | میز نفت
وزیرنفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، جواد اوجی وزیر نفت در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص تامین سوخت سیستان و بلوچستان گفت: خوشبختانه دیروز به اتفاق دکتر مخبر و آقای محرابیان و نمایندگان این استان سفر خوبی به استان سیستان و بلوچستان داشتیم و تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی ادامه داد: برای انتقال فرآورده‌های نفتی اعم از بنزین و نفت و گاز و نفت سفید به استان سیستان و بلوچستان هیچ گونه خط لوله‌ انتقال فرآورده نداریم و تمام نیازهای تامین انرژی را از طریق تانکرهای سوخت رسان و ریلی انجام می‌دادیم. دولت سیزدهم دیشب تصمیم بسیار خوبی گرفت که خط لوله فرآورده‌های نفتی از جنوب کرمان تا زاهدان به طول ۵۲۰ کیلومتر که بار مالی آن ۵ هزار میلیارد تومان است ایجاد شود. این تصمیم به شورای اقتصاد می‌رود و مصوبه آن گرفته می شود تا در دو سال کاملا مشکل حل شود.

اوجی درباره تعداد جایگاه‌های سوخت گفت: ۵۰جایگاه سی ان جی جدید احداث می شود و مجوز آن در شورای اقتصاد مصوب خواهد شد؛ تمام تجهیزات این ۵۰ جایگاه سی ان جی را دولت رایگان  در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

وزیر نفت افزود: خانوارهای این استان سهمیه ماهانه ۲۰۰ لیتری نفت سفید داشتند که یک سهمیه ۱۰۰ لیتری دیشب مصوب شد که در مجموع ۵۰ میلیون لیتر خواهد شد. ۶۵ تانکر سوخت رسان جدید به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت به دستور معاون اول رئیس جمهور مقرر شد راه آهن نیز تعداد واگن مخزن دار برای تامین فرآورده های مورد نیاز استان اقدام کند.

وی با بیان اینکه در زمینه گازرسانی اتفاقات خوبی در دولت سیزدهم رخ داده است، افزود: در ابتدای دولت کل خطوط انتقال و تزریق گاز به استان ۱۸ درصد بود که امروز به بیش از ۸۰ درصد رسیده ایم و اردیبهشت امسال خط لوله گاز از زاهدان به سیستان را گازدار کردیم و در حوزه سیستان که ۵ شهرستان است، تا پایان امسال گازدار می‌شوند.

منبع : ایسنا
 
چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳
کد مطلب: 34861
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *