۰

مصر بازهم گازی شد

میز نفت - شرکت انرژی ایتالیایی اِنی Eni از کشف یک میدان گازی دریایی جدید در چاه اکتشافی نرجس-۱ در آب‌های مصر که در منطقه فراساحلی نرجس در دریای مدیترانه شرقی قرار دارد، خبر داد.
به گزارش میز نفت به نقل از راشاتودی، شرکت انرژی ایتالیایی اِنی Eni از کشف یک میدان گازی دریایی جدید در چاه اکتشافی نرجس-1 در آب‌های مصر که در منطقه فراساحلی نرجس در دریای مدیترانه شرقی قرار دارد، خبر داد.

چاه نرجس-1 بخشی از منطقه دریایی نرجس به مساحت 1800 کیلومتر مربع است که توسط غول نفت و گاز آمریکا شورون اداره می شود.

هر دو شرکت 45 درصد از سهام پروژه اکتشاف را در اختیار دارند، در حالی که 10 درصد سهام متعلق به شرکت نفت ثروه مصر است.

شرکت دولتی ایگاز EGAS مصر نیز اعلام کرد که حجم ذخایر در این چاه در حال ارزیابی است و افزود که با شورون و سایر شرکا برای شروع تولید در اسرع وقت همکاری خواهد کرد.

اِنی از سال 1954 در مصر حضور داشته است، جایی که از طریق شرکت تابعه خود یعنی IEOC فعالیت می کند. این شرکت در حال حاضر تامین کننده پیشرو در این کشور است و تولید هیدروکربن آن به حدود 350 هزار بشکه نفت در روز می‌رسد.

این گروه در بیانیه ای اعلام کرد: کشف جدید در نرجس-1 می تواند به دلیل نزدیکی به تأسیسات موجود اِنی توسعه یابد.

این شرکت دولتی در حالی به دنبال منابع جدید گاز است که قصد دارد تا سال 2025 به طور کامل واردات گاز از روسیه را قطع کند.

بر اساس این گزارش، مصر حدود 2.21 تریلیون متر مکعب ذخایر گاز اثبات شده دارد و بیش از 95 میلیارد متر مکعب در سال 2021 تولید کرده است.

این کشور پس از کشف میدان غول پیکر زهر در مدیترانه شرقی توسط انی در سال 2015 با برآورد 850 میلیارد متر مکعب، موقعیت خود را به عنوان یک تولید کننده برتر گاز تقویت کرد.

منبع: تسنیم
شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۳
کد مطلب: 34818
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *