۰

قیمت بنزین در امریکا افزایش یافت

میز نفت - متوسط قیمت بنزین در آمریکا علی‌رغم کاهش تقاضا ۵.۷ سنت طی هفته گذشته افزایش یافته و به ۳.۳۲۷ دلار در هر گالن رسیده است.
قیمت بنزین در آمریکا | میز نفت
قیمت بنزین در آمریکا | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، اطلاعات انجمن اتومبیل آمریکا نشان می‌دهد تقاضای بنزین در این کشور با توجه به کوتاه شدن روزها و سرمای هوا که رانندگان را در خانه نگه داشته‌، کاهش یافته است. اما قیمت خرده‌فروشی بنزین در آمریکا علی‌رغم کاهش تقاضا روبه‌افزایش است. متوسط قیمت بنزین در آمریکا 5.7 سنت طی هفته گذشته افزایش یافته و به 3.327 دلار در هر گالن رسیده است.

 تقاضای بنزین معمولاً در این زمان از سال کاهش می‌یابد و طبق گزارش انجمن اتومبیل آمریکا تا رسیدن بهار افزایش پیدا نمی‌کند. اما قیمت بنزین هم رو به افزایش است و بیشترین افزایش در ایالت‌های کلرادو، جورجیا، ایندیانا و نبراسکا دیده می‌شود. گران‌ترین بازارهای آمریکا هاوایی و کالیفرنیا هستند.

 اندرو گراس، سخنگوی انجمن اتومبیل آمریکا گفت اصلی‌ترین عامل افزایش اخیر قیمت بنزین بالا رفتن قیمت نفت است که بیش‌از نیمی از قیمت آن را در پمپ‌بنزین‌ها تشکیل می‌دهد.

 اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تقاضا برای بنزین کمی در هفته گذشته افزایش یافته و از 7.51 میلیون بشکه در روز به 7.56 میلیون رسیده است. اما این افزایش برای بالا بردن قیمت بنزین کافی نیست. قیمت بنزین 5.7 سنت طی یک هفته و 16.8 سنت طی یک ماه افزایش یافته است.

 ذخایر بنزین آمریکا 4.1 میلیون بشکه در هفته گذشته افزایش یافته اما هنوز هم 7 درصد پایین‌تر از متوسط 5 ساله برای این زمان از سال قرار دارد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 49 سنت در روز سه‌شنبه افزایش یافت و به 80 دلار و 35 سنت رسید. 


منبع : تسنیم
 
چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب: 34809
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *