۰

اوپک پلاس در فکر کاهش تولید بیشتر

میز نفت - در آستانه دیدار روز یکشنبه اوپک پلاس، دو منبع آگاه در این گروه اعلام کردند احتمالا هدف تولید نفت تغییری نخواهد کرد اما بعضی دیگر می‌گویند با نگرانی نسبت به رشد اقتصادی و تقاضا، گزینه کاهش بیشتر تولید به طور کامل کنار گذاشته نشده است.
اوپک پلاس | میز نفت
اوپک پلاس | میز نفت
به گزارش میز نفت ، اوپک و متحدانش شامل روسیه که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، برنامه دیدار حضوری در وین در چهارم دسامبر را به دیدار مجازی تغییر دادند که به گفته برخی از منابع آگاه در این گروه، نشانه احتمال عدم تغییر سیاست تولید فعلی است.

یک منبع آگاه در اوپک پلاس به رویترز گفت: بعید است تغییری در سیاست تولید وجود داشته باشد. منبع دیگری که مایل نبود نامش فاش شود، اظهارات مشابهی داشت.

مذاکرات روز شنبه با دیدار مجازی وزیران اوپک در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران آغاز می‌شود و سپس با مذاکرات روز یکشنبه با برگزاری دیدار کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس در زمان مشابه، ادامه پیدا می‌کند و پس از دیدار این کمیته، جلسه وزیران گروه برگزار خواهد شد.

با ضعیف شدن دورنمای اقتصادی و قیمت نفت، اوپک پلاس در اکتبر تصمیم گرفت هدف تولید را دو میلیون بشکه در روز از نوامبر تا پایان سال ۲۰۲۳ کاهش دهد.

منابع آگاه در اوپک پلاس به رویترز گفتند: این گروه اکنون می‌خواهد تاثیر مکانیزم سقف قیمت برای نفت روسیه روی بازار را ارزیابی کرده و تصویر روشن‌تری از  تقاضا در چین که انتظار می‌رود محدودیت‌های کرونایی پس از اعتراضات کم سابقه در این کشور تسهیل شود، پیدا کند.

شیخ نواف سعود الصباح، مدیرعامل شرکت نفت کویت روز جمعه گفت: به نظر می رسد بازار نفت به خوبی تامین شده و مشتریان متقاضی نفت بیشتری نیستند.

بعضی از نمایندگان و تحلیلگران اوپک پلاس، احتمال شگفتی در نشست روز یکشنبه را بعید نمی‌دانند.

بر اساس گزارش رویترز، جی پی مورگان در گزارشی اعلام کرد اوپک پلاس احتمالا در این نشست، عکس العملی به شرایط نشان نمی دهد و همزمان احتمال کاهش تولید به میزان بیش از ۵۰۰ هزار بشکه در روز را در صورت وخیم شدن وضعیت تقاضا، حفظ می‌کند.منبع : ایسنا
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب: 34461
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *