۰

پتروشیمی خمین در آستانه تعطیلی

میز نفت - نماینده مردم خمین در مجلس در تذکری خطاب به رئیس جمهور از به تعطیلی کشیده شدن پتروشیمی خمین به دلیل کمبود خوراک انتقاد کرد.
پتروشیمی خمین | میز نفت
پتروشیمی خمین | میز نفت
به گزارش میز نفت ، نماینده مردم خمین در مجلس در تذکری خطاب به رئیس جمهور از به تعطیلی کشیده شدن پتروشیمی خمین به دلیل کمبود خوراک انتقاد کرد.به گزارش شهرآرانیوز، علیرضا نظری در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه ۶ آذرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام الله هفته بسیج گفت: آقای رئیس جمهور، پس از سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان خمین در دهه ۷۰ و اطلاع از وضعیت عقب ماندگی شهر امام (ره) به مسئولان در دولت تاکید کردند که طرح پتروشیمی در خمین اجرا شود.

نماینده مردم خمین در مجلس یازدهم ادامه داد: پس از گذار از هفتخوان رستم و گرفتن مجوز‌ها و پیدا کردن سرمایه گذار و مشارکت دادن ۱۱ هزار خانوار حوزه انتخابیه تحت عنوان شرکت توسعه عمران خمین و پس از گذشت نزدیک به ۱۸ سال و راه اندازی پتروشمی خمین در آخرین ماه‌های پایانی دولت روحانی، در اقدامی خائنانه در هیات دولت ۶۰ درصد از خوراک پتروشیمی خمین را به پتروشیمی کاغذی به نام الوند در منطقه شازند واگذار کردند!

وی افزود: پتروشیمی خمین که امروز فقط چند ماهم از راه اندازی آن سپری شده، به خاطر فقدان خوراک در حال تعطیل شدن است و این در حالی است که مردم شهر اراک و شازند از شدت آلودگی در حال خفه شدن هستند و با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند. به رغم مصوبه دولت در ممنوعیت احداث هرگونه صنایع آلاینده در شعاع ۳۰ کیلومتری اراک، اما چنین خیانت و جنایتی در حق مردم اراک و شازند در حال رقم خوردن است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: آقای رئیس‌جمهور؛ مردم مظلوم و شریف خمین که بیشترین رأی را به شما داده اند، چگونه باید صدایشان را به شما برسانند؟ آقای رئیس جمهور؛ چند ماه پیش به شهرستان خمین سفر و بدون حضور نماینده از شرکت مانا انرژی بازدید کردید و دستور واگذاری یکصد هکتار از اراضی روستای ازنوجان برای توسعه آن شرکت صادر فرمودید.‌ای کاش پای درد دل خانواده‌ها و جوانان تحصیلکرده و بیکار خمین نیز می‌نشستید.


منبع : شهرآرانیوز
يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب: 34414
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *