۰

اوپک پیش بینی خود را افزایش داد

میز نفت - سازمان اوپک در گزارش "چشم انداز جهانی نفت ۲۰۲۲" اعلام کرد که تقاضای جهانی در میان مدت و بلندمدت حتی با حرکت جهان به سمت انرژی های تجدیدپذیر به افزایش خود ادامه خواهد داد.
اوپک | میز نفت
اوپک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، سازمان اوپک در گزارش "چشم انداز جهانی نفت 2022" که این هفته منتشر شد، اعلام کرد که تقاضای جهانی در میان مدت و بلندمدت حتی با حرکت جهان به سمت انرژی های تجدیدپذیر به افزایش خود ادامه خواهد داد و این صنعت برای تامین تقاضا به تریلیون ها دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.

به گفته هیثم الغیس، دبیر کل اوپک، "رقم کلی سرمایه گذاری در بخش نفت تا سال 2045، 12.1 تریلیون دلار است" که بیشتر از ارزیابی سال گذشته است.

این گزارش می گوید تقاضای جهانی نفت در سال 2023 به 103 میلیون بشکه در روز خواهد رسید که 2.7 میلیون بشکه در روز بیشتر از سال 2022 است. کل تقاضا برای سال آینده میلادی 1.4 میلیون بشکه در روز نسبت به پیش بینی سال گذشته این گروه برای سال 2023 بیشتر است.

اوپک همچنین چشم انداز قبلی خود برای تقاضای جهانی را برای میان مدت تا سال 2027 افزایش داده و گفته است که این رقم تا پایان این دوره تقریباً دو میلیون بشکه در روز افزایش می یابد.

این گروه به دلیل بهبود قوی تر بازار و «تمرکز قوی بر مسائل امنیت انرژی» پیش بینی خود را اصلاح کرده است.

اوپک گفت: حتی با کاهش سرعت رشد تقاضای نفت، این محصول "قرار است بالاترین سهم را در ترکیب انرژی جهانی در کل دوره پیش بینی شده حفظ کند".

این سازمان افزود که مجموع سهم بازار نفت و گاز در ترکیب انرژی اولیه جهانی انتظار می رود تا سال 2045 بالای 50 درصد باقی بماند.

اوپک در حال حاضر پیش بینی می‌کند که تقاضای نفت در سال 2030 به 108.3 میلیون بشکه در روز برسد که نسبت به پیش‌بینی سال 2021 بیشتر است.


منبع : تسنیم
 
دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶
کد مطلب: 34261
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *